Enslaved zagra dwa koncerty w Polsce

/ 20 czerwca, 2018

Organizator – Knock Out Productions – zapowiedział właśnie dwa polskie koncerty zespołów Enslaved i High On Fire. Pierwszy z nich odbędzie się 30 września w poznańskim klubie U Bazyla, drugi natomiast dzień później – 1 października – w warszawskiej Proximie. Przedsprzedaż biletów na obydwa koncerty startuje już jutro, 21 czerwca, o godzinie 9:00.

Metallica przekazała pieniądze z nagrody Music Polar na cele charytatywne

Grafika promująca koncerty:

Jedna z najwybitniejszych metalowych formacji ze Skandynawii powstała w 1991 roku. Wtedy wspaniale łączyła ze sobą ekstremalny black metal z elementami skandynawskiego folku i nagrała parę pomnikowych płyt jak „Frost" i „Eld". Od blisko 30 lat kreatywną siłę Enslaved stanowią Ivar Bjørnson i Grutle Kjellson (poza muzyką wielki miłośnik wędkarstwa), którzy w roku 1991 mieli, odpowiednio, 13 i 17 lat.

Enslaved black metal i folk nie wystarczyły, co zaczęło być słyszalne w okolicach płyt od „Mardraum" do „Below The Lights". Norwegowie szukali inspiracji poza metalem i folkiem, sięgając, chociażby do rocka progresywnego i muzyki ilustracyjnej. Eksperymenty obejmowały także brzmienie kompozycji. Nowe otwarcie można umiejscowić w 2004 roku, kiedy premierę miał świetny album „Isa". Każdy następny materiał Enslaved to jeszcze bardziej zróżnicowana i rozbudowana całość, stanowiąca wyzwanie dla słuchacza. Jeśli coś pozostaje niezmiennego w zespole poza jego liderami, jest to inspiracja płynąca z norweskiej tradycji i mitologii nordyckiej oraz natury.

Ostatnie dokonanie studyjne Enslaved to płyta „E" z 2017 roku, fantastycznie oceniona przez recenzentów i fanów. Wśród nagranych na niego bonusów są „What Else Is There?" z repertuaru Röyksopp oraz „Jizzlobber", będący coverem Faith No More.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także