Enslaved zagrają koncert w Polsce w 2024 roku [DATA, BILETY]

/ 9 listopada, 2023

Wiemy już oficjalnie, że za kilka miesięcy do Polski przyjedzie zespół Enslaved. Norwegowie zagrają w Warszawie.


Wikingowie z Enslaved powracają do Polski na jedyny występ, podczas którego będą im towarzyszyć brytyjski Svalbarduk oraz amerykański Wayfarer. Koncert odbędzie się 24 marca w warszawskim klubie Proxima.

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w piątek, 10 listopada o godzinie 10:00.

Enslaved – o zespole

Założony w 1991 roku przez nastoletnich wówczas Ivara Bjørnsona i Grutle Kjellsona Enslaved od swoich początków wyróżniał się na scenie drugiej fali black metalu, choćby poprzez determinację jego założycieli do obrania zgoła innego kursu, niż reszta podpalającej kościoły stawki.

Na swoich pierwszych wydawnictwach Norwegowie skupili się na wikingowym lore, a później stopniowo, z każdym kolejnym krążkiem zagłębiali się coraz mocniej w progresywnych klimatach. W marcu tego roku będąca już w czwartej dekadzie swojej działalności grupa podzieliła się z fanami szesnastym w swoim dorobku albumem „Heimdal”, który idealnie balansuje pomiędzy progresywnym zacięciem ostatnich lat a black metalową żarliwością. Mając dodatkowo świadomość, że na żywo Enslaved nigdy nie zawodzi, możemy spodziewać się występu wysokich lotów.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także