Enter Shikari w Polsce

/ 7 lutego, 2017

Enter Shikari uświetnią coroczny Thanks Jimi Festival, imprezę podczas której gitarzyści z całej Europy będą starali się pobić Gitarowy Rekord Guinnessa.

Encyklopedia TerazRock.pl

Zespół Enter Shikari powstał w 1999 roku w St Albans. Ciężko jednoznacznie określi konkretny gatunek, któremu hołdują. W ich muzyce pojawiają się przeróżne elementy. Połączyli estetykę post-hardcore z elektroniką oraz metalem.  Wprowadzono nawet specjalny termin określający ich styl: elektronicore. Dołączają do tego elementy charakterystyczne dla dubstepu, drum and bass czy muzyki trance. Enter Shikari od ponad dekady wyznaczają nowe trendy w muzyce.

Teksty Enter Shikari z kolei nawiązują często do problemów społecznych i politycznych. Do tej pory na swoim koncie mają cztery studyjne albumy, ostatni z nich, „The Mindsweep”, ukazał się w styczniu 2015 roku.  

Enter Shikari zagrają 1 maja podczas festiwalu 3-Majówka 2017, który towarzyszy biciu gitarowego rekordu. Swój udział w tym muzycznym święcie, które odbędzie się w dniach 1-3 maja we Wrocławiu, potwierdzili m.in. Lacuna Coil, Lady Pank, Kult, Illusion, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Coma. Kolejnych wykonawców poznamy wkrótce, bilety trafiły już do sprzedaży.

Enter Shikari: „Hoodwinker”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także