Epica ponownie zagra w Polsce

/ 12 kwietnia, 2017

Giganci symfonicznego metalu wystąpią 9 listopada w krakowskim klubie Studio. Epica na najbliższej trasie będzie wspierana przez zespół Vuur, na którym czele stoi Anneke Van Giersergen oraz tunezyjską grupę Myrath. Organizatorem koncertu jest Knock Out Productions. 

Obituary przyjedzie do Polski

Po bardzo udanej, ubiegłorocznej trasie europejskiej z Powerwolf, Epica ponownie odwiedzi nasz kontynent z trasą The Ultimate Principle, podczas której promują swoje ostatnie studyjne wydawnictwo. 

Wokalistka Epiki, Simone Simmons, tak zapowiedziała nadchodzącą trasę:

Europo! Po bardzo udanych koncertach z Powerwolf, wprost nie mogliśmy się doczekać kolejnej trasy! Wracamy do Was z pełnią siły już najbliższej jesieni. Oczekujcie niesamowitej produkcji oraz świetnego line-up'u

Epica to holenderski zespół wykonujący metal symfoniczny, który powstał w 2002 roku w Rotterdamie. Ich debiutancki krążek, „The Phantom Agony”, ukazał się rok później i od razu przyciągnął uwagę odbiorców. Grupa na swoim koncie ma siedem studyjnych krążków, dyskografię zamyka płyta „The Holographic Principle”, który ukazał się we wrześniu 2016 roku. Epikę, w porównaniu do innych kapel z tego gatunku, wyróżniają teksty – analizują pojęcia filozoficzne, naukowe i metafizyczne, zamiast fantastycznych metafor, które są charakterystyczne w metalu symfonicznym. Muzyka Epiki ponadto jest znana z kontrastów: połączenie wysokiego śpiewu wokalistki Simone Simmons i growlem gitarzysty Marka Jansena, gwałtownych riffów Isaaca Delahaye'a z klawiszowymi ozdobnikami Coena Janssena. Grupa Epica bardzo często odwiedza nasz kraj. Do tej pory zagrali w Polsce aż czternaście razy, m.in. podczas Ursynaliów, Metalmanii, a także samodzielnie w klubach (Warszawa, Poznań czy Wrocław).

Epica: „Edge of the Blade”

Vuur to nowy projekt Anneke Van Giersbergen, która jest znana przede wszystkim z zespołu The Gathering, z którego odeszła w 2007 roku. W zeszłym roku powołała do życia Vuur (nazwa oznacza ogień). Jak zapowiada wokalistka, na pierwszym studyjnym albumie, który ma ukazać się jesienią tego roku, słuchacze znajdą zarówno melancholię znaną z The Gathering, a także elementy bliskie tego, co nagrała z The Gentle Storm Arjena Lucassena. Na koncertach z kolei będzie można się spodziewać również kompozycji macierzystej formacji Van Giersbergen oraz tego, co wokalistka nagrała z zespołem Devina Townsenda. 

Myrath to z kolei kapela mająca francusko-tunezyjskie korzenie, która miesza klasyczny heavy metal (jego bardziej epicką, wręcz symfoniczną, odmianę) ze światem muzyki arabskiej. Grupa istnieje od ponad 10 lat i ma na koncie cztery płyty długogrające, z czego ostatnia, „Legacy”, ukazała się w ubiegłym roku. Warto nadmienić, że muzycy z Myrath supportowali samego Roberta Planta, a w przeszłości scenę dzielili z takimi wykonawcami, jak Dream Theater, W.A.S.P. czy Symphony X. 

Myrath: „Believer”

Bilety na to wydarzenie kosztują: 110 (w przedsprzedaży) oraz 130 zł (w dniu koncertu). 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także