Eric Clapton nie będzie grał koncertów tylko dla zaszczepionych: Dyskryminacja

/ 22 lipca, 2021


Słynny gitarzysta jest przeciwny organizowaniu koncertów tylko dla osób zaszczepionych.


Eric Clapton zareagował na zmianę przepisów w Wielkiej Brytanii, gdzie wstęp do klubów będą miały tylko osoby zaszczepione. Gitarzysta sprzeciwia się takiemu traktowaniu fanów i wydał własne oświadczenie.

Clapton napisał:

W odpowiedzi na oświadczenie premiera z 19 lipca 2021 roku czuję się zobowiązany wydać własne oświadczenie: pragnę powiedzieć, że nie będę występował nigdzie, gdzie będzie się dyskryminowało publiczność. Dopóki do udziału w koncercie nie będą dopuszczone wszystkie osoby, rezerwuję sobie prawo do odwołania koncertu.

Koncerty dla szczepionych budzą liczne kontrowersje. W Polsce głośno było o oświadczeniu zespołu Kult, który porównał koncerty dla zaszczepionych do apartheidu.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Jordan Babula zapytał Kazika Staszewskiego czy takie porównanie nie było przesadą.

Kazik odparł:

„Apartheid” to pojęcie przypisane sytuacji, jaka miała miejsce w RPA, ale samo słowo pierwotnie oznaczało po prostu dzielenie ludzi. A w przypadku koncertów jestem przeciwny takiej sytuacji, że wpuszcza się pewnych uprzywilejowanych słuchaczy, którzy spełniają jakieś warunki, a innych nie.

Na słowa, że wiele osób zinterpretowało tę wypowiedź tak, że zespół Kult sprzeciwia się szczepieniom, Kazik odparł:

To jest oczywiście absolutnie nieprawda. Ręce opadają, co ludzie są w stanie wyczytać z czterech prostych zdań. Nie ma tam słowa o tym, czy Kult jest przeciwko szczepionkom czy za. (…) Żeby było jasne: ja sam jestem zaszczepiony i uważam, że w obecnej sytuacji jest konieczne zaszczepienie jak największej liczby ludzi. Jestem jednak przeciwny dyskryminacji tych, którzy nie myślą tak jak ja.

Cały wywiad z Kazikiem Staszewskim, a także w Wojtkiem Jabłońskim, Mariuszem Godziną i Konradem Wantrychem znajdziecie w lipcowym numerze „Teraz Rocka”, który jest już w sprzedaży.

LIPCOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także