Europe. Nowa płyta w październiku

/ 5 maja, 2017

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku Europe wyda nowy album studyjny. Grupa zakończyła właśnie prace w londyńskim studiu Abbey Road, czym ochoczo podzieliła się z fanami.

Royal Blood. Zobacz występ zespołu w 360 stopniach

Na oficjalnym profilu Facebook zespołu Europe, możemy przeczytać:

PRZYJACIELE!

Właśnie zakończyliśmy nagrywanie w legendarnym studiu Abbey Road naszego nowego albumu!

Okazało się to znacznie bardziej ekscytujące niż się spodziewaliśmy. Atmosfera w studiu była wspaniała. Ekipa i sprzęt są nie z tej ziemi. Oczywiście nie mogliśmy się powstrzymać przed zabawą z zabytkowym sprzętem i niesamowitymi technikami nagraniowymi. Nasz producent Dave Cobb dodał naszym piosenkom skrzydeł, a Eddie Spear cudownie zadbał o realizację.

Premierę płyty planujemy na październik. Wcześniej usłyszycie jeden albo dwa nowe utwory. Przed premierą opublikujemy na naszym Facebooku także filmy i zdjęcia z nagrań. Tymczasem szykujemy się do trasy koncertowej w ramach „Electric Summer tour 2017”.

Szwedzki zespół Europe powstał w 1979 roku, a sławę przyniósł mu trzeci album „The Final Countdown” z 1986 roku z przebojowym utworem tytułowym. Na początku lat 90. grupa zawiesiła działalność, ale powróciła w XXI wieku. Od tamtej pory nagrała pięć studyjnych albumów, które cieszyły się dużym uznaniem. Ostatni z nich, „War Of Kings”, ukazał się w 2015 roku. Na czele zespołu od samego początku stoi wokalista Joey Tempest.

16 maja 2017 roku w Bułgarii wystartuje trasa koncertowa Electric Summer. W jej ramach zespół Europe da kilkanaście koncertów w Europie, ale także odwiedzi Brazylię, Chile oraz Argentynę. Trasa potrwa do września i nie obejmie niestety Polski. Najbliżej nas Europe będzie można zobaczyć w czeskim Brnie, 18 maja.

Grupa będzie także jedną z gwiazd festiwalu Wacken, który odbędzie się w Niemczech, w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Inni artyści, którzy uświetnią tegoroczną edycję to między innymi: Accept, Alice Cooper, Candlemass, Clawfinger, Kreator, Marilyn Manson, Megadeth, Paradise Lost i Satus Quo.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także