Europe. Posłuchaj nowego singla zwiastującego album „Walk The Earth” [AUDIO]

/ 4 września, 2017

Szwedzki zespół Europe przygotowuje się do wydania nowego albumu studyjnego, zatytułowanego „Walk The Earth”. Właśnie poznaliśmy utwór tytułowy.

Dave Grohl czuje się obco w Ameryce

Album „Walk The Earth” ukaże się 20 października 2017 roku, a już teraz możemy posłuchać utworu tytułowego. Jest to pierwsze wydawnictwo studyjne Europe, od czasu wydanego w 2015 roku „War Of Kings”.

Europe – „Walk The Earth”

Album „Walk The Earth” został nagrany w studiu Abbey Road w Londynie z Dave’em Cobbem w roli producenta. Po zakończeniu prac nad płytą, tak grupa dzieliła się wrażeniami ze studia:

Okazało się to znacznie bardziej ekscytujące niż się spodziewaliśmy. Atmosfera w studiu była wspaniała. Ekipa i sprzęt są nie z tej ziemi. Oczywiście nie mogliśmy się powstrzymać przed zabawą z zabytkowym sprzętem i niesamowitymi technikami nagraniowymi. Nasz producent Dave Cobb dodał naszym piosenkom skrzydeł, a Eddie Spear cudownie zadbał o realizację.

Oto utwory, które znajdą się na nowym albumie:

  1. Walk The Earth
  2. The Siege
  3. Kingdom United
  4. Pictures
  5. Election Day
  6. Wolves
  7. GTO
  8. Haze
  9. Whenever You’re Ready
  10. Turn To Dust

Znana jest także okładka:

Szwedzki zespół Europe powstał w 1979 roku, a sławę przyniósł mu trzeci album „The Final Countdown” z 1986 roku z przebojowym utworem tytułowym. Na początku lat 90. grupa zawiesiła działalność, ale powróciła w XXI wieku. Od tamtej pory nagrała pięć studyjnych albumów, które cieszyły się dużym uznaniem. Ostatni z nich, „War Of Kings”, ukazał się w 2015 roku. Na czele zespołu od samego początku stoi wokalista Joey Tempest.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także