European Festival Awards 2018. Polskie festiwale nominowane w prestiżowym plebiscycie

/ 26 listopada, 2018

Rokrocznie mamy swoich przedstawicieli na listach nominowanych do European Festival Awards. Nie inaczej jest w tym roku, a polskie festiwale pojawiły się w kilku kategoriach. Ta najbardziej prestiżowa, czyli obejmująca największe europejskie festiwale – „Best Major Award” – to aż dwie imprezy organizowane w Polsce: Open’er Festival oraz Pol’and’Rock Festival. Pierwszy z wymienionych powalczy również o nagrodę na najlepszy line-up.

Pol'and'Rock Festival 2019 będzie imprezą podwyższonego ryzyka?

Wśród kandydatów do zdobycia miana najlepszego średniego festiwalu znalazły się natomiast Kraków Live Festival, OFF Festival oraz Orange Warsaw Festival. Wśród małych festiwali również nie zabrakło polskiego kandydata, a jest nim Tauron Nowa Muzyka Katowice. Głosowanie potrwa do 30 listopada, a znaleźć je można na stronie SurveyMonkey.

Open’er 2019 z pierwszymi gwiazdami

Kolejna edycja Open’er Festival odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2019 roku, tradycyjnie już w Gdyni na lotnisku Kosakowo. Organizatorzy ogłosili też pierwsze gwiazdy, które uświetnią ten festiwal. Pierwszym headlinerem będzie Travis Scott, a ponadto na festiwalu zagrają The 1975 i Greta Van Fleet.

Kolejne ogłoszenia wkrótce.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także