Evanescence wchodzi do studia, nagrać nowy album

/ 27 stycznia, 2020

Evanescence nie wydaje często płyt. Poprzedni album z autorskim materiałem ukazał się w 2011 roku pod tytułem „Evanescence”. W 2017 roku ukazała się natomiast płyta z nowymi wersjami starszych utworów, zatytułowana „Synthesis”.

Zobacz teledysk Evanescence do utworu „The Chain”

Grupa jednak pracuje od pewnego czasu nad nową płytą. W niedawnym wywiadzie dla Kyle Meredith, wokalistka Amy Lee powiedziała:

Stwierdziliśmy, że musimy grać surowo, obedrzeć wszystko ze zbędnych instrumentów i po prostu grać ciężki rock. Powstało mnóstwo świetnego materiału w tym stylu, ale potem skręciliśmy w inną stronę.

Wolimy nie czekać i wszystko nagrać razem. W poniedziałek wchodzimy do studia nagrać trzy piosenki z Nickiem Raskulineczem. Jeszcze nie zdecydowaliśmy, które piosenki zarejestrujemy.

Z Nickiem możemy wejść do studia zupełnie nieprzygotowani i jamować, a on nas poprowadzi i wskaże, które części mogą brzmieć lepiej.

%%REKLAMA%%

Pod koniec zeszłego roku Amy Lee powiedziała:

Pracujemy nad nową płytą. Pierwszą od wielu lat. Spotykamy się na kilka dni na małe sesje twórcze i piszemy nowe piosenki. Jestem tym podekscytowana. Uważam, że brzmią znakomicie. Na początku przyszłego roku wejdziemy do studia je nagrać. Nie nagramy jednak wszystkich za jednym podejściem. Będziemy robili to po trochu. Ale wkrótce powinniśmy mieć nową muzykę.

Ostatnio grupa nagrała przeróbkę „The Chain” Fleetwood Mac na potrzeby gry komputerowej „Gears 5”.


REKLAMA

Metallica – Wydanie Specjalne” cały czas dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także