Exodus wraca do studia

/ 7 maja, 2017

W rozmowie z Metal Wani, wokalista Exodus, Steve „Zetro” Souza wyjawił, że grupa jesienią tego roku planuje wejść do studia, żeby nagrać płytę, której premiera wstępnie zaplanowana jest na marzec 2018 roku.

Nowa płyta Nickelback będzie agresywna

W rozmowie Souza zdradził, że słyszał już kilka nowych pomysłów, skomponowanych przez gitarzystę Exodus (a obecnie także Slayera) Gary’ego Holta.

Słyszałem już surowe wersje. Musisz pamiętać, kogo mamy za głównego kompozytora. Nie bez kozery gra w Exodus i Slayerze. Gary Holt nie wyda czegoś poniżej poziomu. Mamy zaplanowane wejść do studia w październiku albo na początku listopada i wydać płytę w marcu. To się jeszcze oczywiście może zmienić, ale póki co jesteśmy gotowi nagrywać w październiku lub listopadzie.

Steve „Zetro” Souza przyznał też w wywiadzie, że nie przeszkadza mu fakt, że Gary Holt musi dzielić swój czas między Exodus i Slayera i że na niektórych koncertach Exodus zastępuje go Kragen Lum.

Podoba mi się, że gra w tym zespole z błogosławieństwem Jeffa [Hannemana], bo Jeff osobiście go wybrał. Jestem ogromnym fanem Slayera, zawsze byłem i jestem z niego dumny, cieszę się, że dzięki niemu mogą kontynuować.

Gary Holt zastąpił chorego Jeffa Hannemana w 2011 roku, początkowo tymczasowo, a po jego śmierci 2 maja 2013, na stałe. Zagrał na albumie „Repentless” z września 2015 roku.

Kerry King wyjawił w zeszłym roku w programie „The Jasta Show”, że otwarty jest na pomysł, by na kolejnej płycie Slayera znalazły się także kompozycje Holta.

Jestem całkowicie otwarty na to, by Gary nad czymś popracował. Wiem, że ma co robić na płycie Exodus, a ja też mam już tonę pomysłów na kolejną. Ale, wiecie, jeśli wciąż będzie pod ręką… Nie chciałem, by pracował nad ostatnim albumem, wiedziałem to. Teraz jestem całkowicie otwarty na tę rozmowę. Nie rozmawiałem jeszcze o tym z Tomem ani Garym, ale jestem otwarty. Nie znaczy to, że to tak się stanie lub tak się nie stanie, ale moje uszy są otwarte.

Exodus powstał w 1979 roku w Kalifornii. Od 1985 roku wydał 10 płyt studyjnych. Gary Holt jest jedynym członkiem, który zagrał na wszystkich albumach zespołu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także