Facebook wyjaśnia kontrowersyjny zapis o zakazie publikowania muzyki

/ 13 września, 2020

Wczoraj świat obiegła wiadomość o zapisach w regulaminie Facebooka, które mogły sugerować, że platforma społecznościowa chce zabronić zespołom publikowania muzyki na swoich profilach.

W jednym z punktów, które mają zacząć obowiązywać od 1 października, możemy przeczytać:

Chcemy, żebyś mógł cieszyć się filmami publikowanymi przez rodzinę i przyjaciół. Jeśli jednak będziesz wykorzystywał wideo w naszych Produktach w celu doświadczania słuchania muzyki przez ciebie i innych, twoje filmy zostaną zablokowane, a twoja strona, profil lub grupa mogą zostać usunięte.

Zrodziło to podejrzenia, że Facebook będzie usuwał profile zespołów, które transmitują w sieci swoje koncerty, co w ostatnich miesiącach stało się niezwykle popularne.

%%REKLAMA%%

W wywiadzie dla „NME” przedstawiciel Facebooka tłumaczy jednak sens tego zapisu, wyjaśniając też, że nowe zapisy nie zmienią tak naprawdę przepisów obowiązujących na Facebooku od 2018 roku. Zaznacza, że artystom publikującym swoje materiały nic ze strony Facebooka nie grozi. Przepis ma dotyczyć użytkowników, którzy publikują treści, do których nie mają praw.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także