Faith No More przygotowuje nową muzykę? Zespół odpowiedział

/ 3 stycznia, 2020

Pod koniec listopada ubiegłego roku zespół Faith No More poinformował, że powraca na scenę. Wówczas potwierdzono trzy koncertowe daty, a sam zespół wystosował krótkie oświadczenie następującej treści:

Pięć lat, cztery kolonoskopie, dwa leczenia kanałowe i kilkanaście badań prostaty zasugerowało nam, że to najwyższy czas, żeby chwycić dzień i ruszyć nasze dupy do Europy. Tak szybko, jak to tylko możliwe.

Fani Faith No More niezwykle entuzjastycznie zareagowali na te doniesienia. Szybko pojawiły się plotki, że zespół wróci do koncertowania z premierowym materiałem, który ostatecznie złoży się na nowy album. O taką ewentualność magazyn „Kerrang!” zapytał klawiszowca zespołu, Roddy’ego Buttoma. Oto, co powiedział:

Szczerze, to nie mamy obecnie w planach nagrywania nowej muzyki. Nie ma żadnych planów. Wydaje mi się, że wszyscy jesteśmy w takim wieku lub momencie życia, że z rozwagą musimy patrzeć na to, co już stworzyliśmy. Jestem dumny z naszych dokonań w sposób, w jaki nigdy dotąd nie byłem.

– odpowiedział dość enigmatycznie muzyk.

%%REKLAMA%%

Zespół Faith No More reaktywował się po trwającej dekadę przerwie w 2009 roku i po serii tras koncertowych wydał pierwszy od 18 lat album studyjny „Sol Invictus” w 2015 roku. Płyta została przyjęta ciepło, a grupa ruszyła w kolejne trasy, odwiedzając między innymi także Polskę.


REKLAMA

Polecamy Wydanie Specjalne poświęcone Led Zeppelin, które jest aktualnie w sprzedaży – zarówno w kioskach w całej Polsce, jak i w naszym sklepie internetowym.

Na 144 stronach pisma w ekskluzywnym wydaniu znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli pięć szczerych wywiadów
  • Powroty po latach: Filadelfia, Londyn i Katowice
  • Solowe kariery Roberta Planta, Jimmy’ego Page’a oraz Johna Paula Jonesa
  • I wiele, wiele więcej!

 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także