Fani chcą uratować zasłużony klub muzyczny. Trwa zbiórka pieniędzy!

/ 14 października, 2019

Kilka tygodni temu klub Semafor, który mieści się w Skarżysku-Kamiennej, poinformował, że jesienne koncerty będą ostatnimi, jakie zostaną w nim zorganizowane. Niejasno tłumaczono się problemami finansowymi i organizacyjnymi. Miłośnicy tego zasłużonego miejsca, w którym pierwsze muzyczne kroki stawiali muzycy z Happysad czy Nocnego Kochanka, postanowili zareagować.

Uruchomiana została zbiórka w serwisie zrzutka.pl, gdzie ustanowiono cel w wysokości ponad 34 tysięcy złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na pokrycie zobowiązań, a także wynajęcie prawników. Właściciele klubu Semafor borykają się bowiem z problemami finansowo-prawnymi. Właściciel budynku, Polskie Koleje Państwowe, wystawiły go na sprzedaż, jednocześnie obciążając prowadzących klub zbyt dużymi i niezgodnymi z umową kosztami.

W serwisie zrzutka.pl przeczytać możemy:

Dlatego prosimy Was o pomoc – razem na pewno damy radę – musimy uzbierać minimum 34250zł, żeby Semafor mógł przeciwstawić się wadliwemu, nieprzychylnemu systemowi i dalej działać. Wszyscy na pokład i POMAGAMY! Zapraszamy do grupy wsparcia dla SEMAFORA, możecie tam przekazać ciepłe słowa dla wspaniałych ludzi jakimi są Gosia i Michał, a przede wszystkim dowiedzieć się, jak można pomóc! Klub SEMAFOR – bo liczy się kultura!

Warto wspomnieć, że jest to inicjatywa fanów tego kultowego miejsca, a nie właścicieli. Ci przyznali nieoficjalnie, że problem istnieje, ale nie chcieli prosić nikogo o pomoc i wsparcie.

Poza wspomnianymi zespołami, które w Semaforze rozpoczynały swoją karierę, na deskach klubu przez kilkanaście ostatnich lat pojawiła się czołówka polskiego rocka. Klub był również współorganizatorem reaktywowanego w tym roku SKARfestu, z którego relację znajdziecie w najnowszym „Teraz Rocku” i na naszej stronie.

mg | fot. Paulina Grzybowska

KOMENTARZE

Przeczytaj także