Farben Lehre nagrywa nowy album studyjny. Premiera już w lutym

/ 4 stycznia, 2023


Zespół Farben Lehre wszedł do studia zarejestrować nowy album studyjny. Jego premiera zaplanowana jest na luty.


Farben Lehre pracuje nad swoim najnowszym albumem studyjnym. Płyta ma być zatytułowana „Na zdrowie” i ukazać się w połowie lutego, gdy wystartuje kolejna odsłona trasy Punky Reggae Live.

Tak grupa pisze o nowej płycie:

Dokładnie 2-go stycznia 2023 roku weszliśmy do zaprzyjaźnionego z nami od lat studia SERAKOS w Warszawie, aby zarejestrować 13 piosenek na najnowszy album FARBEN LEHRE, zatytułowany „Na zdrowie”. W trackliście znajdzie się kilka zaskakujących kompozycji oraz aranżacji, ale jednocześnie pojawią się również charakterystyczne dla nas klimaty, czyli bez wątpienia możemy się spodziewać pozytywnej, artystycznie wybuchowej mieszanki. Jesteśmy w pełni przekonani, że nowa propozycja zadowoli zarówno stałych zwolenników naszej twórczości, jak również będzie stanowiła inspirację dla słuchaczy, którzy zetkną się z nią po raz pierwszy. Większość repertuaru jest całkowicie premierowa, ale kilka utworów pojawiało się już sporadycznie podczas naszych koncertów, m.in. dynamiczno-bojowy kawałek „Deja Vu”, antywojenny song „Nie zamykaj oczu” czy nastrojowa reggae-piosenka „Samo życie” w świeżej odsłonie, z udziałem zacnych gości, których zresztą nie zabraknie podczas pracy nad nową płytą. Obecne czasy są wyjątkowo dziwne i zarazem trudne, zatem rozmaite meandry współczesnej rzeczywistości znajdą swoje odzwierciedlenie w najnowszych tekstach, tradycyjnie autorstwa Wojciecha Wojdy.

Premierę wydawnictwa CD planujemy na połowę lutego br., czyli praktycznie na start trasy PUNKY REGGAE live 2023. Nieco później album „Na zdrowie” ukaże się również na krążku winylowym. Bądźcie czujni i cierpliwi, bo jest na co czekać.

Trasa Punky Reggae Live 2023 wystartuje 17 lutego i zagrają na niej także Kobranocka oraz Zenek Kupatasa. Daty koncertów:

17.02 / BYDGOSZCZ / MCK
18.02 / ŁÓDŹ / Klubopiwiarnia
24.02 / BIELSKO-BIAŁA / BCK
25.02 / SOSNOWIEC / Komin Music Cafe
03.03 / GDYNIA / Ucho
04.03 / OLSZTYN / Kuźnia Społeczna
10.03 / SZCZECIN / Kosmos
11.03 / JAROCIN / Kontrapunkt
17.03 / POZNAŃ / 2progi
18.03 / WROCŁAW / Stary Klasztor (zamiast Kobranocki → AKURAT)
24.03 / BIAŁYSTOK / Gwint
25.03 / LUBLIN / Zgrzyt
31.03 / WARSZAWA / Remont
01.04 / SULĘCIN / U Bulka
14.04 / ZABRZE / CK Wiatrak (zamiast Kobranocki → THE BILL)
15.04 / DUKLA / Browar Dukla

KOMENTARZE

Przeczytaj także