Festiwal Woodstock 50 został oficjalnie odwołany

/ 1 sierpnia, 2019

Woodstock 50 miał odbyć się w połowie sierpnia w 50. rocznicę oryginalnego festiwalu Woodstock, jednak organizatorzy napotykali na kolejne problemy.

Współorganizator festiwalu, Michael Lang, napisał w oświadczeniu:

Seria nieprzewidzianych trudności zmusiła nas do odwołania festiwalu, jaki sobie wymarzyliśmy, ze wspaniałym lineupem i społecznym zaangażowaniem, jakiego oczekiwaliśmy.

Kłopoty organizatorów zaczęły się już kilka miesięcy temu, gdy ze współpracy wycofała się firma Dentsu, odpowiedzialna za bukowanie artystów. Już wtedy w świat poszła informacja, że festiwal się nie odbędzie, jednak Michael Lang potem ją dementował, zapewniając, że zrobi wszystko, żeby festiwal się odbył.

Kontrakty zawarte z artystami przestały obowiązywać, z imprezy wycofali się między innymi John Fogerty i Jay-Z, zmianie uległo miejsce festiwalu. Miał się nie odbyć w stanie Nowy Jork, jak wcześniej planowano, tylko w Maryland.

Ostatnie plany mówiły o tym, że festiwal będzie darmowy, jednak wycofywały się z niego kolejne gwiazdy, w tym The Raconteurs. W końcu organizatorzy podjęli decyzję o oficjalnym odwołaniu festiwalu.

%%REKLAMA%%

W pierwotnym założeniu na Woodstock 50 miały wystąpić takie gwiazdy jak The Killers, Santana, The Raconteurs, Robert Plant, John Fogerty, Greta Van Fleet, David Crosby, Rival Sons, Country Joe McDonald, Jay-Z, Imagine Dragons i Canned Heat.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także