Film o Queen ma nowego reżysera

/ 7 grudnia, 2017

Kilka dni temu producenci filmu „Bohemian Rhapsody” opowiadającego historię zespołu Queen ogłosili, że rozstali się z reżyserem Bryanem Singerem. Dziś poznaliśmy nazwisko jego następcy.

Hologram Dio ruszył w trasę. Zobacz fragment koncertu [WIDEO]

Film „Bohemian Rhapsody” dokończy Dexter Fletcher, a prace zostaną wznowione już w przyszłym tygodniu w Londynie. Jak podaje magazyn „Variety” zostały jeszcze dwa tygodnie zdjęć.

Urodzony w 1966 roku Dexter Fletcher jest angielskim aktorem i reżyserem. Jako aktor zadebiutował w 1976 roku w filmie „Bugsy Malone”, a po raz pierwszy stanął za kamerą, reżyserując wydany w 2011 roku film „Wild Bill”. „Bohemian Rhapsody” będzie dopiero czwartym pełnometrażowym filmem, wyreżyserowanym przez Dextera. Premiera filmu zaplanowana jest na Boże Narodzenie 2018 roku.

Bryan Singer został zwolniony po tym, jak przestał zjawiać się na planie zdjęciowym, a także ze względu na konflikty z aktorami. Po święcie Dziękczynienia Singer nie wrócił na plan, stwierdzając, że musiał się opiekować śmiertelnie chorym rodzicem, a także zadbać o własne zdrowie, gdyż w wyniku napięć na planie zdjęciowym zaczął cierpieć na zespół stresu pourazowego.

Singer w oświadczeniu napisał:

Plotki, że moje nagłe zniknięcie z planu spowodowane było kłótnią z Ramim Malekiem nie są prawdziwe. Zdarzało się, że między nami na planie pojawiały się różnice, ale udawało nam się je odłożyć na bok i wspólnie pracować nad filmem aż do Świąt Dziękczynienia.

Producenci z kolei zarzucali mu brak profesjonalizmu.

W rolę lidera Queen w filmie „Bohemian Rhapsody” wcieli się Rami Malek (znany przede wszystkim z bardzo popularnego serialu „Mr. Robot”), Ben Hardy („X-Men: Apocalypse”) zagra Rogera Taylora, Gwilym Lee (znany z brytyjskich teatrów i telewizji) pojawi się jako Brian May, natomiast Joe Mazzello („The Social Network”) wcieli się w Johna Deacona.

Za scenariusz odpowiada z kolei Anthony McCarten („Teoria wszystkiego”), muzycznymi producentami będą Brian May oraz perkusista Roger Taylor.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także