Film o zmarłym liderze INXS już wkrótce. Zobacz zwiastun „Mistify” [WIDEO]

/ 11 września, 2019

Film „Mistify” prześledzi historię życia Michaela Hutchence’a, jego drogę ku sławie i okoliczności samobójczej śmierci w 1997 roku. Film miał swoją premierę na festiwalu Tribeca, a 18 października trafi do dystrybucji.

Poniżej możecie obejrzeć oficjalny zwiastun filmu, w którym pokazane zostaną nieznane wcześniej ujęcia, a także wywiady z pozostałymi członkami zespołu, rodziną Michaela oraz Kylie Minogue i Bono.

INXS należał do najpopularniejszych australijskich zespołów rockowych. Grupa powstała w 1977 roku, a zadebiutowała trzy lata później płytą „INXS”. Grupa najpierw zyskała popularność w rodzimej Australii, a w połowie lat 80. zaczęła podbijać także Europę i USA. Płyty „Kick” (1987) i „X” (1990) rozeszły się w wielomilionowych nakładach.

W kwietniu 1997 roku ukazał się album „Elegantly Wasted”. 22 listopada 1997 Michael Hutchence został znaleziony martwy w pokoju hotelowym w Sydney. Przyczyną śmierci było samobójstwo przez powieszenie. W chwili śmierci wokalista był pod wpływem alkoholu i narkotyków.

%%REKLAMA%%

Kilka lat po śmierci Hutchence’a INXS powrócił na scenę i wydał jeszcze dwa albumy studyjne. Ostatni z nich ukazał się w 2010 roku pod tytułem „Original Sin”. Zespół ogłosił zakończenie działalności pod koniec 2012 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także