„Finding Mike”: Co wiemy o filmowej biografi Mike'a Tysona?

/ 30 czerwca, 2020

Finding Mike” to tytuł filmu, który będzie opowiadał historię Mike’a Tysona. Wciąż nie znamy nazwiska scenarzysty ani reżysera filmu, wiadomo natomiast, że w rolę Tysona wcieli się Jamie Foxx, który poinformował, że trenuje już specjalnie do tej roli. Film prawdopodobnie opowie o nastoletnich latach Mike’a Tysona, kiedy to postanowił zostać bokserem, o jego drodze do sławy i o jego transformacji w 2009 roku po śmierci jego córki. Szczególny nacisk ma być położony na jego najbardziej burzliwe lata, przypadające na większość lat 90.

Film prawdopodobnie pokaże też Tysona spoza bokserskiego ringu, w tym o jego aresztowaniu i pobycie w więzieniu. Nie znamy jeszcze daty premiery „Finding Mike”.

%%REKLAMA%%

Mike Tyson urodził się w 1966 roku. Był dwukrotnym mistrzem świata wszechwag zawodowców (w latach 1986–1990 i w 1996), zostając najmłodszym mistrzem świata w tej kategorii w historii boksu zawodowego w wieku 20 lat, 4 miesięcy i 22 dni; zdobył mistrzostwo świata czterech najważniejszych federacji bokserskich: World Boxing Council, World Boxing Organization, International Boxing Federation i World Boxing Association. Panował jako niekwestionowany mistrz świata w wadze ciężkiej. Ze względu na bardzo agresywny sposób walki zyskał przydomki Bestia i Żelazny Mike. Tyson wygrał swoje 19 pierwszych profesjonalnych walk nokautem, a 12 z nich już w pierwszej rundzie. Był pierwszym bokserem wagi ciężkiej, który jednocześnie posiadał tytuły WBA, WBC i IBF. Został wprowadzony do Międzynarodowej Galerii Sław Bokserskich i Światowej Galerii Bokserskiej (The International Boxing Hall of Fame oraz The World Boxing Hall of Fame).


REKLAMA

Do sprzedaży trafił lipcowy numer „Teraz Rocka”, a w nim znajdziecie materiały o takich wykonawcach, jak Kazik, Morrissey, Within Temptation, Kansas, Trivium, Powerwolf, Bush, Mushroomhead, Edyta Bartosiewicz, Kasia Lins i wielu innych.

Numer dostępny jest w kioskach, a także w sprzedaży internetowej.

[LIPCOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ]

rf | fot. Nehrams2020

KOMENTARZE

Przeczytaj także