Fish przesuwa premierę płyty

/ 12 lipca, 2018

Fish, jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów neoprogresywnego rocka, powraca do Polski w październiku na serię klubowych koncertów. Artysta wystąpi w pięciu polskich miastach, na koncertach tych Fish po raz ostatni wykona w całości kultowy album swojego macierzystego zespołu Marillion, „Clutching at Straws" z 1987 roku oraz utwory ze swojej najnowszej płyty zatytułowanej „Weltschmerz".

Album „​Weltschmerz" ma być ostatnim studyjnym wydawnictwem Fisha. Wszystkie szczegóły muzyk dopracowuje do perfekcji i w związku z tym termin premiery przesunięto na maj 2019 roku. Artysta komentuje:

Mam nadzieję, że czekanie będzie tego warte. Zawsze mówiłem, że nie chcę wydawać albumu tylko dla samego faktu, ale chcę wydać płytę, kiedy jest gotowa i kiedy jestem przekonany, że to najlepszy materiał, na jaki mnie stać. To moja ostatnia płyta i chcę, aby była moim najlepszym solowym projektem.

Aby osłodzić czas oczekiwania, we wrześniu Fish wyda cyfrowo wydawnictwo EP, na którym znajdą się trzy nowe utwory. Wersja CD dostępna będzie podczas jego jesiennej trasy. Nowy album będzie dwupłytowy. Autorem okładki będzie długoletni współpracownik Fisha, Mark Wilkinson. Wersja robocza okładki:

Koncerty Fisha w Polsce:

  • 15.10.18 – Poznań, MTP2
  • 16.10.18 – Kraków, Kwadrat
  • 18.10.18 – Warszawa, Progresja
  • 20.10.18 – Bydgoszcz, Artego Arena
  • 21.10.18 – Gdańsk, Stary Maneż

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także