Five Finger Death Punch ma nowego gitarzystę

/ 14 października, 2020


Potwierdziły się plotki o odejściu Jasona Hooka z Five Finger Death Punch.


Kilka dni temu pojawiły się plotki, że Jason Hook opuścił Five Finger Death Punch. Teraz zespół potwierdził te plotki, jednocześnie podając do wiadomości nazwisko nowego gitarzysty.

Nowym gitarzystą FFDP został Andy James, którego grę możemy usłyszeć w utworze „Broken World” z „Decade Of Destruction Vol. 2”.

Drugi gitarzysta, Zoltan Bathory, tak mówi o poszukiwaniach nowego gitarzysty:

Jason jest niesamowitym gitarzystą, musieliśmy więc znaleźć kogoś z najwyższej półki. Andy James jest uznanym wirtuozem i ma jaja, żeby zająć miejsce Jasona. Andy zagrał z nami trasę po Europie, przeszedł już więc próbę ognia. Momentalnie dogadaliśmy się muzycznie i osobiście, był to więc oczywisty wybór. Nawet urodziny mamy tego samego dnia.

Andy zagrał część tegorocznej trasy koncertowej z Five Finger Death Punch, gdy Jason musiał opuścić koncerty ze względu na komplikacje po operacji woreczka żółciowego. Jak twierdzi Hook to jednak nie był główny powód odejścia:

Jeśli chodzi o powód odejścia, to nie ma jednego konkretnego. Przez całe życie gram w różnych zespołach i doszedłem do wniosku, że zrobiłem tutaj wszystko, co mogłem dobrego. Pora przekazać sztafetę i ruszyć ku nowym wyzwaniom.

Hook nie uściślił, jakie wyzwania ma na myśli.

Przeczytaj także