Flapjack powraca z Litzą na koncerty Tribute To Guzik [DATY]

/ 14 kwietnia, 2022


Legendarny polski zespół crossoverowy reaktywuje się na trzy koncerty upamiętniające zmarłego wokalistę.


Flapjack zagra w kwietniu trzy koncerty pod hasłem Tribute To Guzik. Będą to specjalne wydarzenia, upamiętniające zmarłego w 2021 roku wokalistę Grzegorza „Guzika” Guzińskiego.

W nowym składzie Flapjacka poza Ślimakiem, Vimkiem i Maciejem Jahzem znajdzie się także Rafał „Hau” Mirocha z Dynamind i Kroto z Hope na wokalu, a także Robert „Litza” Friedrich, który grał na gitarze we Flapjacku na pierwszych trzech płytach.

Litza prosto z sali prób, w której zespół ćwiczy przed nadchodzącymi koncertami, z entuzjazmem wypowiada się dla „Teraz Rocka” o atmosferze:

Jest taki total, że jestem podjarany! Jestem w świetnym humorze!

Zespół ma zaplanowane trzy koncerty na kwiecień. Odbędą się one kolejno:

  • 22 kwietnia – Krzemień, Szczecin
  • 23 kwietnia – Klasztor, Wrocław
  • 24 kwietnia – U Bazyla, Poznań

Czy Flapjack ma dalsze plany? Litza mówi:

Nic sobie nie wyobrażam, to początek nowego. Zobaczymy. Na razie mamy zaplanowane trzy koncerty, ale poczekamy i zobaczymy.

Flapjack był jednym z najpopularniejszych crossoverowych zespołów w Polsce. Zadebiutował w 1994 roku albumem „Ruthless Kick”, a potem wydał uznany „Fairplay” (1996) i bardziej eksperymentalny „Juicy Planet Earth” (1997). Po zawirowaniach w składzie zawiesił działalność, ale powrócił jeszcze w 2012 roku płytą „Keep Your Heads Down”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także