Foals zaprosiło do nowego teledysku gwiazdę „Gry o tron” [WIDEO]

/ 22 stycznia, 2019

Brytyjska formacja Foals zaprezentowała teledysk do piosenki „Exits”, zapowiadającej pierwszy z dwóch albumów, jakie zespół ma wydać w 2019 roku o tytule Everything Not Saved Will Be Lost – Part 1.

W klipie pojawia się gwiazdor Gry o tron, Isaac Hempstead-Wright, wcielający się w serialu w Brana Starka. W teledysku występuje również francuska aktorka Christa Théret„Exits” jest pierwszym singlem z mającego się ukazać 8 marca 2019 roku albumu. Tytuł jest ostrzeżeniem, iż wszystko, od ulotnego momentu inspiracji poprzez biologiczną różnorodność Ziemi może być bezpowrotnie usunięte.

Jak tłumaczy wokalista i gitarzysta Yannis Philippakis:

Świat nie jest już takim miejscem, jakim był kiedyś. Panuje ogromny brak przewidywalności, a problemy narastają. Jak mamy na to zareagować? I jaki jest sens reakcji jednostki na te wszystkie kłopoty?

W sumie Foals przygotował 20 kompozycji podzielonych na dwa albumy, które ukażą się w odstępie paru miesięcy. Everything Not Saved Will Be Lost – Part 1 będzie miał premierę 8 marca, natomiast Everything Not Saved Will Be Lost – Part 2 ukaże się na jesieni tego roku.

To dwie strony tego samego medalu. Można ich słuchać i delektować się nimi z osobna, ale obydwie części się uzupełniają – wyjaśnia Yannis Philippakis. Teksty opowiadają o tym, co obecnie dzieje się na świecie. Jaki jest sens bycia muzykiem, jeśli nie można się jakoś zaangażować w te sprawy? Utwory są wołaniem o pomoc, niczym sygnał SOS albo białe flagi… każdy na swój sposób

– dodaje wokalista.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także