Foo Fighters na Akropolu. Koncertowa wersja „The Pretender” w sieci [WIDEO]

/ 26 października, 2017

10 listopada swoją premierę będzie miał wyjątkowy koncertowy film sygnowany nazwą Foo Fighters, który został zarejestrowany w Grecji na ateńskim Akropolu w lipcu tego roku. W sieci pojawił się właśnie fragment z tego występu. 

Metallica pobiła rekord frekwencji w Londynie

Dzieło jest częścią serii zatytułowanej „Landmarks Live in Concert” emitowanej przez stację telewizyjną PBS, w ramach której rejestrowane (a później emitowane) są koncerty różnych wykonawców zagrane w różnych historycznych miejscach.

W ciągu ostatnich 20 lat zrobiliśmy wiele szalonych rzeczy, ale myślę, że to może być ta najbardziej szalona w historii Foo Fighters

– stwierdził Dave Grohl, lider zespołu.

Stacja udostępniła właśnie w sieci koncertowe wykonanie kompozycji „The Pretender”, która została rozciągnięta aż do 9 minut. Muzycy Foo Fighters pozwolili sobie na swoiste „jam session”. Poniżej możecie zapoznać się z wydłużoną wersją tego utworu:

Gospodarzem każdego odcinka jest z kolei perkusista znany z zespołu Red Hot Chili PeppersChad Smith, który z każdym wykonawcą biorącym udział w tym przedsięwzięciu przeprowadza wywiad. 

Dawno nikt nie kołysał tak Akropolem – od około 2500 lat. To było niesamowite doświadczenie, coś specjalnego, ponieważ mogłem spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi, muzykami potężnego Foo Fighters

– powiedział Smith.

Z kolei twórcą i reżyserem serii „Landmarks Live in Concert” jest Daniel E Catullo III, który dodał:

Współpraca z Foo Fighters była wspaniałym doświadczeniem i nie mogę się doczekać, aż wszyscy zobaczą to show. Pod względem logistycznym, produkcyjnym, było to największe przedsięwzięcie, jakie kiedykolwiek zrobiłem. Prawie rok planowania, setka osób biorąca w tym udział, koordynacja pracy z rządem Grecji, główna logistyka, współpraca z zespołem, umieszczenie rockowego show w starożytnym amfiteatrze. Energia tłumu oraz możliwość zobaczenia grupy, która występuje w miejscu historycznym jest czymś, czego nigdy w życiu nie zapomnę. Był to jeden z najbardziej niesamowitych momentów mojego życia. 

Pierwszy odcinek „Landmarks Live in Concert” został wyemitowany w styczniu tego roku, wówczas Alicia Keys zagrała w kilku miejscach w Nowym Jorku. Innymi wykonawcami, którzy wystąpili w serii byli chociażby Brad Paisley, który wystąpił na Uniwersytecie West Virginia, z koei Andrea Bocelli zaśpiewał we florenckim Pallazo Veccio. 

Nowy utwór od Foo Fighters

Kilka dni temu formacja udostępniła utwór „Soldier Foo Fighters został zarejestrowany podczas sesji do wydanego we wrześniu tego roku albumu „Concrete And Gold”, jednak nie trafił ostatecznie na płytę. Kompozycja trafił na składankę „7-Inches For Planned Parenthood”, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz organizacji Planned Partenthood, finansującej badania nad chorobami przenoszonymi drogą płciową, metodami kontroli narodzin oraz badania nad rakiem.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także