Foo Fighters odwołał wszystkie koncerty. Czy zespół powróci na scenę?

/ 30 marca, 2022


W obliczu śmierci perkusisty zespół Foo Fighters poinformował o odwołaniu wszystkich zaplanowanych koncertów.


Foo Fighters ogłosili, że odwołują wszystkie zaplanowane koncerty. Wcześniej grupa odwołała aktualną trasę koncertową po Ameryce Południowej, podczas której zmarł perkusista grupy, Taylor Hawkins. Taylor zmarł z piątku na sobotę w hotelu w Bogocie, gdzie grupa miała wystąpić na festiwalu muzycznym.

Teraz Foo Fighters oficjalnie odwołał resztę trasy, która miała obejmować między innymi USA i Europę i potrwać przez większość roku. Grupa napisała w oświadczeniu:

Z wielkim smutkiem Foo Fighters potwierdza odwołanie wszystkich nadchodzących koncertów w związku z okropną stratą naszego brata Taylora Hawkinsa. Jest nam przykro i także jesteśmy zawiedzeni, że nie spotkamy się. Wykorzystajmy ten czas na żałobę, pozbieranie się, spędzenie czasu z bliskimi i docenianie muzyki i wspólnych wspomnień.

Taylor Hawkins zmarł w wieku 50 lat. Choć nie podano jeszcze oficjalnej przyczyny śmierci, kolumbijska policja poinformowała, że perkusista miał w swoim organizmie aż 10 różnych substancji, które stanowić zagrożenie dla życia, w tym narkotyki oraz leki przeciwdepresyjne.

KOMENTARZE

Przeczytaj także