Foo Fighters w hołdzie Malcolmowi Youngowi [WIDEO]

/ 20 listopada, 2017

Foo Fighters koncert w Meksyku otworzyli przeróbką utworu „Let There Be RockAC/DC, a później sięgnęli także po fragmenty „Rocker” i „Who Made Who”.

Guns N’ Roses w hołdzie Malcolmowi Youngowi [WIDEO]

Poniżej możecie obejrzeć wykonanie klasycznego utworu AC/DC w wersji Foo Fighters, pochodzące z koncertu w Meksyku.

Foo Fighters – „Let There Be Rock”

Dave Grohl wspominał zmarłego gitarzystę AC/DC także na Facebooku:

37 lat temu, razem z moim przyjacielem Larrym Hinklem udaliśmy się na nocny, piątkowy seans w Uptown Theater w Waszyngtonie. Był rok 1980. Mieliśmy po 11 lat. Tym filmem był „Let There Be Rock” i odmienił moje życie.

Film ten to koncert AC/DC z Paryża, z 1979 roku i ma wszystko, co powinien mieć rock and roll – pot, luz i hałas. Ekstatyczne wykonanie doskonałego zespołu. Pierwszy raz poddałem się muzyce, pierwszy raz zapragnąłem grać w zespole. Nie chciałem już grać na gitarze, chciałem ją rozwalić.

Dziękuję Malcolm za piosenki, feeling, luz i lata poddawania się twojemu rock and rollowi. Zrobię to także dzisiaj, dla Ciebie. Malcolm Young RIP.

Malcolm Young przyszedł na świat 6 stycznia 1953 w Glasgow w Szkocji. W wieku 10 lat przeniósł się wraz z rodziną do Australii, miał dwóch braci – Angusa i George'a (zmarł niecały miesiąc temu). W zespole AC/DC grał w latach 1973-2014 (brał udział w powstaniu 15 studyjnych albumów), był jego współzałożycielem i siłą napędową – to właśnie Malcolm głównie odpowiadał za muzykę grupy, a także za teksty.

W 2014 roku musiał niestety zawiesić swoją działalność muzyczną ze względu na udar mózgu, który w konsekwencji doprowadził do demencji. Zastąpił go wówczas Stevie Young, bratanek braci Young. U gitarzysty zdiagnozowano ponadto raka płuc. Nowotwór był we wczesnej fazie rozwoju, dlatego też przeprowadzono na tyle szybko operację, która zakończyła się sukcesem.

Malcolm Young zmarł 18 listopada 2017 w wieku 64 lat.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także