Foo Fighters wykonali świąteczny medley w „Saturday Night Live” [WIDEO]

/ 18 grudnia, 2017

Grupa dowodzona przez Dave'a Grohla była muzycznym gościem ostatniego odcinka „Saturday Night Live”. Muzycy Foo Fighters dwukrotnie pojawili się na scenie.

Linkin Park z hologramem Benningtona?

Najpierw wykonali utwór „The Sky Is A Neighborhood” pochodzący z ich ostatniej studyjnej płyty, „Concrete And Gold”, a później zagrali świąteczny medley, na który złożyły się trzy kompozycje: „Everlong”, czyli jeden z ich najsłynniejszych utworów, oraz dwa kowery: „Christmas (Baby Please Come Home)” Darlene Love (całość zaśpiewana przez chórzystki) oraz „Linus and Lucy”, jazzowy utwór autorstwa Vince’e Guaraldiego.

Nie zabrakło ponadto odniesień do zbliżających się świąt – pojawiły się więc zarówno okolicznościowe dekoracje sceny, a muzycy Foo Fighters przywdziali odpowiednie swetry. Poniżej możecie zapoznać się ze wszystkimi utworami, które grupa w ostatnią sobotę wykonała podczas emisji „Saturday Night Live”.

Dave Grohl w roli prowadzącego

Nie tak dawno lider Foo Fighters wcielił się w prowadzącego słynny amerykański talk show – „Jimmy Kimmel Live” (zastąpił Jimmy’ego Kimmela, którego syn przechodził operację serca). Z tej okazji muzyk przebrał się za innego słynnego prowadzącego, Davida Lettermana. Jedną z atrakcji tamtego odcinka było wykonanie przez amerykańską aktorkę Kirsten Bell i Grohla utworu z filmu „Kraina lodu” połączonego z „Enter Sandman” Metalliki.

Formacja Foo Fighters obecnie koncertuje i promuje swój ostatni, dziewiąty już, studyjny album „Concrete and Gold”, który ujrzał światło dzienne 15 września. W przyszłym roku (czerwiec/lipiec) zespół ponownie odwiedzi Europę, ale tym razem na rozpisce nie ma naszego kraju. Ostatni raz Dave Grohl i spółka zagrali w Polsce 29 czerwca 2017 podczas festiwalu Open'er. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także