Franz Ferdinand publikuje kolejny utwór z nowej płyty [AUDIO]

/ 9 stycznia, 2018

Piąty studyjny album zespołu Franz Ferdinand ukaże się 9 lutego 2018 roku nakładem wytwórni Domino i będzie zatytułowany „Always Ascending”. Grupa w sieci udostępniła kolejny już singiel zapowiadający ten krążek.

Nergal (Behemoth) podsumował sprawę muzyków z Decapitated

Najpierw w sieci opublikowany został tytułowy utwór, natomiast teraz grupa opublikowała singiel zatytułowany „Feel The Love Go”:

Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy album grupy Franz Ferdinand nagrany w nowym składzie. Przypomnijmy: w ubiegłym roku po 14 latach szeregi kapeli opuścił gitarzysta Nick McCarthy. Krążek „Always Ascending” został więc nagrany w następującym składzie: Alex Kapranos (śpiew, gitara), Bob Hardy (bas), Paul Thomson (perkusja), Julian Corrie (klawisze, gitara) oraz Dino Bardot (gitara). 

Na piątej płycie zespołu Franz Ferdinand, którą wyprodukował Phillipe Zdar (wcześniej pracował m.in. z Beastie Boys czy formacją Phoenix), znajdzie się 10 premierowych kompozycji, tak prezentuje się tracklista:

  1. Always Ascending
  2. Lazy Boy
  3. Paper Cages
  4. Finally
  5. The Academy Award
  6. Lois Lane
  7. Huck and Jim
  8. Glimpse of Love
  9. Feel the Love Go
  10. Slow Don’t Kill Me Slow

Poniżej z kolei możecie zapoznać się z okładką tego wydawnictwa:

Franz Ferdinand zagra w Polsce

Franz Ferdinand zaprezentuje premierowy materiał podczas koncertu w stołecznym klubie Stodoła, który odbędzie się 8 marca 2018 roku. Bilety na ten występ trafiły już do sprzedaży i dostępne są w cenach: 145 złotych (miejsca stojące) oraz 181 złotych (balkon – miejsca siedzące numerowane). 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także