Frontman Prophets Of Rage pozwany przez swojego kolegę

/ 31 sierpnia, 2017

Portal TMZ dotarł do dokumentów, które świadczą, że Chuck D od kilku lat nie wypłaca Williamowi Draytonowi, znanemu jako Flavor Flav, jego udziałów za muzykę, koncerty i sprzedaż gadżetów Public Enemy.

Kabanos. Szczegóły nowej płyty i jubileuszowej trasy koncertowej

Co więcej Flavor Flav twierdzi, że jego głos i wizerunek zostały wykorzystane bez jego zgody na albumie Public Enemy „Nothing Is Quick in the Desert” z 2017 roku. Flav twierdzi, że zamiast obiecanych 75000 dolarów dostał zaledwie 7500 dolarów.

Flavor Flav pozywa także innych członków i producentów Public Enemy.

Public Enemy zaistniał w 1987 roku za sprawą albumu „Yo! Bum Rush the Show”. Hiphopowy zespół zainspirował wielu rockowych i metalowych artystów, w tym zespół Anthrax, który nagrał przeróbkę „Bring The Noise”, a także członków Rage Against The Machine, którzy dziś z Chuckiem D i DJ Lordem (a także B-Realem z Cypress Hill) tworzą zespół Prophets Of Rage (nazwany zresztą od jednego z utworów Public Enemy).

Album zatytułowany po prostu „Prophets of Rage” na rynku wydawniczym ukaże się 15 września 2017 roku. Producentem całości jest Brendan O'Brien. Na płycie znajdzie się 12 premierowych kompozycji.

 1. Radical Eyes
 2. Unfuck the World
 3. Legalize Me
 4. Living on the 110
 5. The Counteroffensive
 6. Hail to the Chief
 7. Take Me Higher
 8. Strength in Numbers
 9. Fired a Shot
 10. Who Owns Who
 11. Hands Up
 12. Smashit

Grupa nie tak dawno, po raz pierwszy, zagrała w naszym kraju. 30 czerwca zespół wystąpił podczas tegorocznej edycji festiwalu Open'er. W październikowym numerze „Teraz Rocka” ukaże się obszerny wywiad z perkusistą Bradem Wilkiem.

Jednym z utworów, promujących wydawnictwo jest „Radical Eyes”, o którym Chuck D mówi:

Zachodni świat stworzył struktury opierające się na stereotypach i uprzedzeniach. Przeciwstawne poglądy i ruchy postrzegane są jako radykalne a nie różnorodne. „Radical Eyes” to soczewka, przez którą każda postawa widziana jest jako radykalna.

Prophets Of Rage – „Radical Eyes”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także