Gang of Four zapowiada wydawnictwo z… córką prezydenta USA na okładce

/ 6 kwietnia, 2018

Angielski zespół Gang of Four, oprócz tego że znany jest ze zrewolucjonizowania postpunkowego brzmienia, od początku działalności chętnie podejmował polityczne tematy. Nic się w tej materii nie zmieniło.

Stone Sour udostępnili nowy teledysk

Nowe wydawnictwo, zatytułowane „Complicit (замешанная)”, czyli „zamieszana”, ukaże się 20 kwietnia i będzie – z pewnością – wyróżniało się okładką, na której widzimy… córkę obecnie urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Ponadto na nadchodzącej EPce znajdzie się utwór – wymownie zatytułowany – „Ivanka (Things You Can’t Have)”.

W oświadczeniu prasowym, gitarzysta formacji Gang of Four, Andy Gill napisał:

Kiedy myślimy o „mediach”, to dla każdego to słowo oznacza coś innego. Jednemu chodzi o media społecznościowe z setkami krążących po świecie memów, informujące, dezinformujące, szerzące lub wzmacniające idee, które mogą trwać wiecznie. Teorie na temat Żydów, Muzułmanów, World Trade Center czy kryminalnej działalności amerykańskich polityków. Ale są także tradycyjne media, w których zanika zawód dziennikarza oraz sprawdzanie prawdziwości faktów. Takimi mediami gardzi rodzina Trumpów.

EPkę „Complicit (замешанная)” promuje singiel „Lucky”, którego możecie posłuchać pod tym adresem

Na wspomnianym wydawnictwie znajdą się cztery utwory (w tym jeden remiks), oto szczegółowa tracklista:

  1. „Lucky”
  2. „ Ivanka (Things You Can’t Have)”
  3. „ I’m a Liar”
  4. „ Lucky (10 O’Clock Chemical Remix)”

Debiutancki album formacji Gang of Four, „Entertainment!”, który znalazł się na liście 500. najlepszych krążków w historii według amerykańskiego magazynu „Rolling Stone”, z 1979 roku zdefiniował scenę discopunk i wpłynął na takie zespoły jak Klaxons, The Rapture, LCD Soundsystem, Foals czy Hot Chip. Ich dyskografię zamyka studyjna płyta, „What Happens Next” z 2015. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także