Gary Holt wspomina, jak Lars Ulrich zarzucił Exodus brak profesjonalizmu

/ 8 maja, 2020

W wywiadzie dla podcastu prowadzonego przez Robba Flynna Gary Holt wspominał pierwszy koncert zespołu Exodus z Metallicą oraz późniejszą wypowiedź perkusisty Larsa Ulricha.

Koncert miał miejsce, kiedy w Metallice grał jeszcze Dave Mustaine. Jakiś czas później Lars wspominał ten koncert w wywiadzie. Gary Holt mówi:

Przeczytałem wywiad, chyba w „Metal Manii”, gdzie zapytany o Exodus odparł: „Są niesamowici, ale nie są jeszcze tak profesjonalni jak my”. Pomyślałem sobie wtedy: Zaraz, przecież na tym samym koncercie, o którym mówisz, Dave Mustaine zerwał strunę od gitary i musieli przerwać koncert, żeby zmienił strunę, bo nie miał zapasowej gitary. Granie bez zapasowej gitary nie jest przejawem profesjonalizmu. Jeśli ja zerwę strunę to zmieniam gitarę, więc Lars tutaj pieprzył głupoty.

%%REKLAMA%%

Niedługo po tym koncercie Metallica pozbyła się Dave’a Mustaine’a (który później założył Megadeth), a na jego miejsce przyjęła Kirka Hammetta z Exodus, który gra z nią do dziś.


REKLAMA

Wystartowała przedsprzedaż majowo-czerwcowego „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl Jam, Danzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo do regularnej sprzedaży trafi 20 maja, natomiast wysyłka zamówionych w przedsprzedaży numerów rozpocznie się 18 maja. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także