Gary Holt z Exodus wyraził szczerą opinię na temat „St. Anger” i „Lulu” Metalliki

/ 8 lutego, 2021

Nie ma wątpliwości, że płyta „St. Anger” nie jest szczytowym osiągnięciem Metalliki. Sprawdźcie, co na temat wydawnictwa sądzi członek grupy Exodus.


Choć „St. Anger” nie spotkało się z najlepszym przyjęciem, płyta po latach została przez wielu fanów doceniona. Na pewno jednak jej podstawowym problemem jest brzmienie perkusji.

Na temat wydawnictwa wypowiedział się Gary Holt z Exodus, który był rozbrajająco szczery:

Będę kochał ich [Metallicę] aż po grób i zawsze wspierał, mają u mnie kredyt zaufania. Uważam, że „Master of Puppets” to najlepszy metalowy album, jaki kiedykolwiek powstał (…) Darzę ich szacunkiem. Nawet za „St. Anger”. Zawsze powtarzam: „Jeśli brzmienie będzie OK, nie będzie tak źle”. Na YouTube jest gość, który nagrał ten album od nowa, ale z odpowiednim brzmieniem perkusji oraz gitary. Piosenki są zabójcze!

Nie słuchałem natomiast „Lulu”, ponieważ nie chcę zepsuć sobie opinii na temat zespołu, który tak bardzo podziwiam [śmiech]

„St. Anger” to ósmy w dorobku Metalliki studyjny album, który miał swoją premierę w czerwcu 2003 roku. Płyta zebrała mieszane recenzje i nie jest uznawana za szczytowe osiągnięcie Amerykanów.

Exodus zapowiedział natomiast premierę nowego wydawnictwa, które zatytułowane zostało „Persona Non Grata”. Ma ujrzeć światło dzienne latem 2021 roku.

WYDANIE SPECJALNE: METALLICA + BLACK SABBATH

KOMENTARZE

Przeczytaj także