Geezer Butler (Black Sabbath) ogłosił zakończenie kariery

/ 12 czerwca, 2023

Legendarny basista Black Sabbath – Geezer Butler – potwierdził, że przechodzi na muzyczną emeryturę.


Magazyn „Rolling Stone” donosi, że Geezer Butler po 50 latach przechodzi na muzyczną emeryturę. Miał to ogłosić podczas promocji swojej książki „Into the Void”.

O swoich muzycznych planach na przyszłość powiedział:

Nie chcę już nic robić.

Oczywiście chwilę później rozbudował nieco swoją wypowiedź, dodając, iż decyzję podjął już jakiś czas temu – przed wybuchem pandemii. Na wspomnianym spotkaniu autorskim nawiązał do swojej współpracy z supergrupą Deadland Ritual:

Nie zdawałem sobie sprawy, jak trudno jest zacząć od zera, zwłaszcza gdy jest się przyzwyczajonym do własnego samolotu i pobytu w Four Seasons czy Ritz Carlton. Wszystko się zmienia, gdy nagle wracasz do małych klubów i wsiadacie z całym zespołem do autobusu… Nie pasowało mi to.

Butler dodał również, że w żadnym wypadku nie wyruszy już w żadną trasę koncertową, choć nie wykluczył okazjonalnego pojawienia się na scenie. Zapytany został, czy ta furtka dotyczy ewentualnego występu Black Sabbath, ale wykluczył taką ewentualność.

Geezer Butler – legenda basu

Geezer Butler zyskał sławę jako basista Black Sabbath, w którym odpowiadał również za pisanie tekstów utworów. Współpracował przy solowych płytach Ozzy’ego Osbourne’a, a także skupiał się na własnych projektach – Geezer Butler Band oraz GZR.  

W ostatnich latach dołączył co prawda do wspomnianego już Deadland Ritual, ale poza tym nie był zbyt aktywny zawodowo. Obecnie promuje swoją książkę.

KOMENTARZE

Przeczytaj także