Geezer Butler (Black Sabbath) wskazuje album metalowy, którego mógł słuchać bez końca

/ 14 czerwca, 2023


Basista Black Sabbath przyznał, że żałuje, że to nie on nagrał ten klasyczny album.


Geezer Butler przyznał w wywiadzie dla „Loudwire Nights”, że jednym z jego ulubionych albumów metalowych jest „Czarny album” Metalliki wydany w 1991 roku. Basista Black Sabbath przyznał, że znał wcześniej Metallicę, ale wówczas wolał słuchać soulu i jazzu.

O „Czarnym albumie” natomiast powiedział:

Uważałem, że są tam świetne riffy. Zawsze sobie myślałem: „Boże, dlaczego to nie ja to wymyśliłem?”. Są tam dobre riffy, które mnie ruszają. Ich wcześniejsze rzeczy mnie nie ruszały. Wiele ludzi uważa, że wcześniejsze płyty to prawdziwa Metallica, ale do mnie one nie przemawiają. Kiedy jednak ukazał się „Czarny album” trafił w mój gust. To jedna z niewielu metalowych płyt, której mogłem słuchać od deski do deski. Bardzo lubiłem jej słuchać. Niewiele jest albumów, które mogę słuchać od początku do końca.

Magazyn „Rolling Stone” donosi, że Geezer Butler po 50 latach przechodzi na muzyczną emeryturę. Miał to ogłosić podczas promocji swojej książki „Into the Void”. Butler dodał również, że w żadnym wypadku nie wyruszy już w żadną trasę koncertową, choć nie wykluczył okazjonalnego pojawienia się na scenie. Zapytany został, czy ta furtka dotyczy ewentualnego występu Black Sabbath, ale wykluczył taką ewentualność.

O Metallice, Black Sabbath i innych gigantach rocka oraz metalu przeczytasz w naszych Wydaniach Specjalnych dostępnych też w pakiecie.

WYDANIE SPECJALNE PAKIET – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także