Geezer Butler (Black Sabbath) wydał wznowienia swoich płyt na CD i winylu

/ 31 października, 2020

Geezer Butler wydał wznowienia płyt, które ukazały się w latach 1995-2005.

W 1995 Geezer wydał pierwszy ze swoich solowych albumów „Plastic Planet”, potem w 1997 r. „Black Science” i jeszcze „Ohmwork” w 2005 r. Wszystkie albumy ukazały się na winylu i na CD, a nowe wydania zaktualizowano o odświeżenia okładki. Na rynku ukazały się 30 października 2020 roku dzięki BMG.

Plastic Planet” po raz pierwszy została wydana pod nazwą g/z/r i w składzie występował Burton C. Bell – wokalista kalifornijskich pionierów industrial/groove metalu Fear Factory. Ten album jest idealną mieszanką korzeni Geezera – mrocznego blues rocka z wpływem industrialnego metalu, który to gatunek był kluczowy dla rozwoju muzyki na początku lat 90.

W 1997 grupa powróciła na scenę albumem „Black Science” tym razem wydając już pod nazwą Geezer. Ponownie Butler pracował z perkusistą Deenem Castronovo i gitarzystą Pedro Howse’em. Za produkcję odpowiadał znowu Butler i Paul Northfield (Rush, Alice Cooper, Suicidal Tendencies, Dream Theater etc).

W 2005 roku udało się ukończyć prace nad kolejnym solowym wydawnictwem zatytułowanym „Ohmwork” i wydanym jako GZR. Ponownie w nagraniach wzięli udział Clark Brown (wokal) i Pedro Howse (gitara), z tą jednak różnicą, że za perkusją usiadł tym razem Chad E Smith (Red Hot Chilli Peppers).

fot. Stefan Brending (2eight)

KOMENTARZE

Przeczytaj także