Geoff Nicholls (Black Sabbath) nie żyje

/ 28 stycznia, 2017

Geoffrey James „Geoff” Nicholls urodził się w 1948 roku i najlepiej był znany jako klawiszowiec Black Sabbath, z którym grał w latach 1979-2004, grając na wszystkich płytach pomiędzy „Heaven And Hell” i „Live at the Hammersmith Odeon”. Muzyk zmarł 28 stycznia 2017 roku po długiej walce z nowotworem płuc. Po opuszczeniu Black Sabbath, Geoff Nicholls grał na klawiszach w zespole byłego wokalisty Black Sabbath, Tony’ego Martina.

Black Sabbath w Encyklopedii TerazRock.pl

Tony Iommi, gitarzysta Black Sabbath, napisał na swoim profilu Facebook:

Zasmuciła mnie wieść o śmierci jednego z moich najdroższych i najbliższych przyjaciół, Geoffa Nichollsa. Od pewnego czasu walczył z rakiem płuc i dziś rano przegrał tę walkę. Geoff i ja zawsze byliśmy blisko, zawsze był moim prawdziwym przyjacielem i wspierał mnie przez blisko 40 lat. Będę za nim tęsknił i będzie żył w moim sercu, aż znowu się spotkamy.

Spoczywaj w pokoju, drogi przyjacielu.

Tony

Basista Black Sabbath, Geezer Butler, napisał zaś:

Z wielkim smutkiem dowiedziałem się o śmierci starego przyjaciela i klawiszowca Sabbath, Geoffa Nichollsa. RIP Geoff.

O śmierci Nichollsa napisał także zespół Quartz, w którym Geoff grał przed dołączeniem do Black Sabbath:

Członkowie zespołu i osoby z zespołem związane, nie potrafią znaleźć słów, żeby wyrazić smutek po śmierci drogiego przyjaciela Geoffa Nichollsa.

Geoff chorował od dawna na raka, przeszedł rozległe radio- i chemioterapie, a także inne formy leczenia, ale niestety bezskutecznie.

W tej najczarniejszej chwili, teksty i muzyka Geoffa przemawiają do nas i dla nas i dzięki tej pamięci będzie żył wiecznie. Nasze najszczersze kondolencje i modlitwy dla Glorii i jej rodziny, która próbuje pogodzić się z tą stratą.

Kariera w Black Sabbath

Geoff Nicholls dołączył do Black Sabbath wraz z Ronniem Jamesem Dio po odejściu Ozzy’ego Osbourne’a w 1979 roku. Mimo że miał wkład w powstawanie wszystkich płyt zespołu, począwszy od „Heaven And Hell”, oficjalnym członkiem Black Sabbath stał się dopiero w 1986 roku i pełnił tę funkcję aż do powrotu Ozzy’ego Osbourne’a w 1996 roku. Ostatecznie Black Sabbath opuścił w 2004 roku, zastąpiony przez Adama Wakemana. Jednym z najsłynniejszych utworów, w jakich zagrał jest „Heaven And Hell”.

Black Sabbath: „Heaven And Hell”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także