Gerry Marsden, wokalista zespołu Gerry and the Pacemakers, nie żyje

/ 3 stycznia, 2021

Frontman niezwykle zasłużonego, wykonującego rock and rolla zespołu Gerry and the Pacemakers, nie żyje. Gerry Marsden miał 78 lat.


Gerry Marsden nie żyje. Informację o odejściu 78-latka przekazał jego przyjaciel, a także znany prezenter radiowy – Pete Price.

W krótkim oświadczeniu przeczytać możemy:

Z bardzo ciężkim sercem, po rozmowie z rodziną, muszę Wam przekazać, że Gerry Marsden – po krótkiej chorobie, która zainfekowała jego serce – niestety zmarł.

Gerry and the Pacemakers było bardzo zasłużonym brytyjskim zespołem, który w początkowym okresie działalności porównywany był z The Beatles. Nie tylko powstał w Liverpoolu, ale również jego menedżerem był sam Brian Epstein.

Pierwsze sukcesy formacja Gerry and the Pacemakers odniosła w 1963 roku, gdy światło dzienne ujrzały trzy single: „How Do You Do It?”, „I Like It” oraz „You’ll Never Walk Alone” – wszystkie zadebiutowały na 1. miejscach brytyjskiej listy przebojów. Ostatni zyskał status kultowego po tym, jak stał się oficjalnym hymnem zespołu piłkarskiego F.C. Liverpool.

Zespół istniał w latach 1959-1966, kiedy wydał kilka wysoko ocenianych płyt. Reaktywowany został w 1972 roku – Gerry and the Pacemakers skupili się na koncertowaniu, a ich ostatnim wydawnictwem było „Gerry and the Pacemakers Live at the BBC” z 2018 roku. Również wtedy grupa zakończyła swoją działalność sceniczną.

KOMENTARZE

Przeczytaj także