Ghost. Album koncertowy jednak już dostępny [AUDIO]

/ 8 grudnia, 2017

Płyta zatytułowana „Ceremony And Devotion” miała mieć swoją premierę w styczniu – takie przynajmniej informacje pojawiały się na uznanych portalach muzycznych. Jak się jednak okazało: album Ghost pojawił się dzisiaj w najpopularniejszych serwisach streamingowych. 

Były reżyser filmu o Queen oskarżony o molestowanie

Szwedzki zespół udostępnił m.in. na Spotify cały koncertowy album, na który składa się 15 utworów zarejestrowanych podczas tegorocznej trasy po USA. Tak prezentuje się tracklista:

 1. Square Hammer
 2. From the Pinnacle to the Pit
 3. Con Clavi Con Dio
 4. Per Aspera Ad Inferi
 5. Body and Blood
 6. Devil Church
 7. Cirice
 8. Ghuleh/Zombie Queen
 9. Year Zero
 10. Spoksonat
 11. He Is
 12. Mummy Dast
 13. Absolution
 14. Ritual
 15. Monstrance Clock

Poniżej możecie zapoznać się z całym albumem, który jest dostępny – tak jak wspomnieliśmy na samym początku – na najważniejszych platformach streamingowych:

Wersja fizyczna na półkach sklepowych pojawi się natomiast 19 stycznia. 

Za okładkę „Ceremony And Devotion” odpowiada Zbigniew M. Bielak, który w ostatnich latach zrewolucjonizował podejście do grafiki na scenie metalowej (współpracował z takimi zespołami jak Paradise Lost, Vader czy właśnie Ghost):

Nowy krążek formacji w kwietniu?

Muzycy Ghost obecnie pracują w studiu nad czwartą studyjną płytą. Następca albumu zatytułowanego „Meliora” z 2015 roku (zresztą bardzo dobrze przyjętego), ma ukazać się w okolicach kwietnia przyszłego roku. Tak przynajmniej twierdz iTobias Forge, lider grupy, który w jednym z wywiadów powiedział:

Od jakiegoś miesiąca  [rozmowa była przeprowadzona we wrześniu – przyp. szy] siedzimy w studiu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca roku będziemy mieli nagrany i zmiksowany nowy album. Oznacza to, że mamy nadzieję wydać nową płytę do kwietnia.

Dyskografię szwedzkiej grupy zamyka wydana w 2016 roku płyta EP „Popestar”, na której znaleźliśmy jeden nowy utwór „Square Hammer”, a także kowery z repertuaru takich zespołów jak: Eurythmics, Impet, Simian Mobile Disco oraz Echo & the Bunnymen.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także