Ghost już w tym tygodniu w Polsce. Zobacz koncert z Kolonii [WIDEO]

/ 18 kwietnia, 2017

21 kwietnia zespół Ghost przyjedzie do warszawskiej Stodoły w ramach europejskiej trasy promującej EPkę „Popestar”. W ramach oczekiwania, miłośnicy grupy mogą obejrzeć zarejestrowany w całości koncert z Kolonii, który odbył się 5 kwietnia. 

Najciekawsze koncerty – kwiecień 2017

Ghost obecnie są w trakcie europejskiej trasy, która zakończy się pod koniec kwietnia. Jednym z przystanków była niemiecka Kolonia, gdzie muzycy zagrali w hali E-Werk. Do sieci trafił cały zarejestrowany koncert. Poniżej możecie sprawdzić w jakiej formie jest szwedzki zespół i czego możecie spodziewać się po piątkowym występie w Warszawie. 

Setlista prezentowała się następująco:

 1. Square Hammer
 2. From The Pinnacle To The Pit
 3. Secular Haze
 4. Con Clavi Con Dio
 5. Per Aspera Ad Inferi
 6. Body And Blood
 7. Devil Church
 8. Cirice
 9. Year Zero
 10. He Is
 11. Absolution
 12. Mummy Dast
 13. Ghuleh/Zombie Queen
 14. Ritual
 15. Monstrance Clock

Bilety na ten koncert w cenie 129 zł wciąż są dostępne w sprzedaży. Można je nabyć m.in. na stronie Ticketpro. Ghost przyjedzie do naszego kraju w nowym składzie. Wśród nich są ponoć muzycy współpracujący z takimi zespołami jak Korn, The Sisters Of Mercy, Pendragon i Bloodbath. Z kolei rozkład piątkowego koncertu wygląda tak: 

 • 18:00 – otwarcie bram
 • 20:00 – Zombi
 • 21:15 – Ghost

Ghost po zakończeniu trasy po Europie ruszają w dalszą podroż. W maju odwiedzą Brazylię, z kolei w czerwcu i lipcu będą towarzyszyć grupie Iron Maiden podczas ich trasy „The Book of Souls World Tour 2017” po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. 

Nowy album będzie mroczny 

Nie tak dawno jeden z Bezimiennych Ghouli w wywiadzie dla Metal Wani zdradził, że zespół ma pomysł na nowy krążek:

Pomysły na nowe nagrania będą „mroczniejsze”, ponieważ są osadzone w tematyce ponurej. „Meliora” miała odzwierciedlać jakąś utopię/dystopię, istniejącą w nowoczesnym społeczeństwie. Nowy album będzie trochę bardziej apokaliptyczny, nawiązujący do czasów średniowiecza. Będzie to nagranie zanurzone, otoczone i dotknięte śmiercią. Nagranie o przetrwaniu.  

Od razu jednak zaznaczył, że pomimo tematyki, znajdą się melodyjne utwory:

Oczywiście będą melodie, mamy piosenki, które nie są tak ciężkie, z mojego punktu widzenia, osoby, która jest w środku tego wszystkiego. Będzie jedno i drugie: ciężki metal oraz ballady

Ostatni krążek grupy, „Meliora”, ukazał się w 2015 roku. Z kolei w ubiegłym roku na rynku pojawiła się EPka „Popestar”, na której znaleźliśmy jeden nowy utwór „Square Hammer”, a także kowery z repertuaru różnych zespołów: Eurythmics, Impet, Simian Mobile Disco oraz Echo & the Bunnymen. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także