Ghost. Nowy album w kwietniu?

/ 18 września, 2017

Ghost pracuje nad nową płytą studyjną. Następca albumu „Meliora” z 2015 roku ma ukazać się prawdopodobnie w kwietniu 2018 roku.

Rammstein nagrywa ostatni album w karierze?

Podczas wywiadu udzielonego w ramach rozdania nagród niemieckiego „Metal Hammera” Tobias Forge zdradził:

Od jakiegoś miesiąca siedzimy w studiu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca roku będziemy mieli nagrany i zmiksowany nowy album. Oznacza to, że mamy nadzieję wydać nową płytę do kwietnia.

W innym wywiadzie Tobias Forge wyjawił jaki będzie temat przewodni nowej płyty:

Poprzedni album traktował o braku Boga i braku bóstw, nowy album będzie traktował o powrocie Boga. No wiecie, Bóg sprowadza swój gniew na cierpiących ludzi. W tym sensie będzie to bardziej biblijna płyta, a co za tym idzie mroczniejsza i nieco bardziej apokaliptyczna.

Tobias Forge, skrywający się za pseudonimem Papa Emeritus, ostatnio oficjalnie odsłonił swoje prawdziwe oblicze, przyznając się do swoich personaliów i opowiadając swoją historię na antenie szwedzkiego radia P1.

W 90-minutowej audycji Tobias Forge opowiedział o swoim trudnym dzieciństwie:

Mieszkałem z matką w Linköping, a mój ojciec mieszkał ze swoją nową rodziną pod Norrköping. Jako dziecko i nastolatek często byłem zły na taką sytuację. Czułem się obrabowany z normalnego dzieciństwa, bezpieczeństwa i, cóż… pieniędzy, normalności i kochających się rodziców. Nienawidziłem tego, że co drugi weekend siłą zostawałem zabierany z mojego życia, w którym mogłem żyć marzeniami i wrzucany byłem do ich nowego świata, w którym wybrali siebie i kochali siebie. Byłem nie tylko podwładnym mojego młodszego brata, z którym miałem się bawić, ale też musiałem uczestniczyć w ich życiu codziennym.

Przestałem tam chodzić, kiedy miałem 10 lat. Teraz już pogodziłem się z moim nieuporządkowanym dzieciństwem. Częściowo dlatego, że jako dorosły, zdaję sobie sprawę, że tak to odbierałem, ale niekoniecznie tak było w rzeczywistości. I dziś mam dobre stosunki z ojcem, a także moim ukochanym, młodszym rodzeństwem, które nie jest już takie młode.

W trakcie audycji Tobias Forge wspomniał także swojego brata Sebastiana, który zmarł tuż po tym, jak Ghost opublikował swoje pierwsze utwory na MySpace.

Po pogrzebie odwiedziłem mój profil MySpace, który wręcz eksplodował energią. W ciągu jednej doby liczba odwiedzających go osób zwiększyła się dziesięciokrotnie. Tysiące osób odsłuchały moje piosenki i dostałem więcej wiadomości niż byłem w stanie odpowiedzieć. Pisali ludzie z całego świata. Pisały wytwórnie płytowe, chcące nawiązać współpracę. Pisali członkowie sławnych zespołów, obsypując mnie komplementami.

Od tamtej pory się nie zatrzymałem. Słyszysz mnie, Sebastianie? Udało się… Zajęło trochę czasu… Żałuję, że nie mogliśmy tego doświadczyć razem. Byłoby wspaniale, gdybyś mógł odwiedzić mnie na trasie. Czasami czuję się, jakbyśmy spotkali się w różnych miejscach na całym świecie.

Podczas swojego długiego monologu Tobias Forge przyznał się, że lubi kolekcjonować płyty winylowe, co często denerwuje jego żonę. Powiedział też, że jego matka była dumna z jego kariery i rozpowiadała ludziom, że to on stoi na czele Ghost, mimo że zobowiązała się dochować tajemnicy.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także