Ghost pracuje nad nową płytą

/ 9 grudnia, 2019

Zespół Ghost wciąż promuje album „Prequelle”, jednak Tobias Forge zaczął przygotowywać materiał z myślą o kolejnym albumie. W zanadrzu ma też coś na specjalny projekt.

W wywiadzie dla „Kaaos TV” Tobias Forge powiedział:

Kilka ostatnich dni spędziłem w studiu nagrywając demówki na nowy album. Pracę zacząłem w zasadzie już latem. Po nowym roku wejdę do studia. Najpierw nagram jedną piosenkę na potrzeby czegoś, o czym usłyszymy za rok. A kiedy ją skończę – będzie to pierwszy albo drugi tydzień stycznia – zaszyję się w studiu na pełen etat, od poniedziałku do piątku i będę komponował. Potrwa to do końca maja, a od 1 czerwca wejdę do innego studia, prawdopodobnie z bębniarzem, z którym nagrałem większość rzeczy w ciągu ostatnich 10 lat i nagramy bębny do tych piosenek, które napiszę. Niektóre z nich są już skomponowane, inne istnieją w zarysie, a inne dopiero powstaną.

W innym niedawnym wywiadzie Tobias Forge twierdził, że nowy album Ghost może być przełomowy:

Traktuję Metallicę po koleżeńsku, jak przyjaciół, ale to wciąż Metallica. Ja jestem ambasadorem, a oni są prezydentem. Kiedy jednak szukam u nich inspiracji, patrzę na to, co zrobili w 1988 roku. My mamy na koncie cztery płyty, podobnie jak oni podczas Damaged Justice Tour, więc kolejnym krokiem jest „Czarny album”.

%%REKLAMA%%

Ghost niedawno gościł w Polsce. Grupa wystąpiła pod koniec listopada w katowickim Spodku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także