Ghost udostępnia nowy utwór w niecodzienny sposób [WIDEO]

/ 18 maja, 2018

Następca bardzo dobrzej przyjętej, zarówno przez dziennikarzy, jak i fanów, „Meliory” ukaże się 1 czerwca nakładem Loma Vista Recordings. Nowy album Ghost będzie zatytułowany „Prequelle”. Muzycy udostępnili właśnie drugi utwór, który zapowiada nadchodzące studyjne wydawnictwo.

Korn uczci dwudziestą rocznicę wydania „Follow The Leader”

Zespół udostępnił go w niecodzienny sposób. Utwór „Dance Macabre” można bowiem wysłuchać na… ich oficjalnym koncie na Instagramie. Na profilu Ghost znajdziecie 15 krótkich nagrań (wystarczy wejść na instastory) przedstawiających reakcje znanych osób na premierową kompozycję. Wśród nich są m.in. gitarzysta Metalliki, Kirk Hammett, wokalista formacji Deftones, Chino Moreno czy frontman Avenged Sevenfold, M. Shadows

Oczywiście utwór jest dostępny także w najpopularniejszych serwisach streamingowych:

Wcześniej grupa udostępniła natomiast (wraz z teledyskiem) singiel „Rats”.

Na „Prequelle” znajdzie się 10 premierowych kompozycji, oto szczegółowa tracklista:

  1. Ashes
  2. Rats
  3. Faith
  4. See the Light
  5. Miasma
  6. Dance Macabre
  7. Pro Memoria
  8. Witch Image
  9. Helvetesfonster
  10. Life Eternal

Warto także podkreślić, że autorem okładki nadchodzącego krążka jest nasz rodak – Zbigniew M. Bielak, który już w przeszłości miał okazję współpracować z Ghost:

Na nowym albumie „zadebiutuje” (przypomnijmy: we wszystkie postaci wciela się lider formacji, Tobias Forge) Cardinal Copia, który nie tak dawno zastąpił na stanowisku lidera Papę Emeritusa III.

Czego możemy spodziewać się pod względem muzycznym na kolejnym studyjnym krążku? Forge odpowiedział w następujący sposób:

Nie chcę nas z nimi porównywać, ale myślę, że działamy trochę podobnie, jak Queen – chcemy po prostu grać dobre piosenki i nie trzymać się żadnej formuły.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także