Gienek Loska w śpiączce. Zbierane są pieniądze na pomoc artyście

/ 14 września, 2018

Gienek Loska, popularny wokalista bluesow-rockowy, doznał rozległego wylewu podczas wizyty u swojej matki na Białorusi. Przeszedł operację, ale była ona wykonana bardzo późno – aż jedenaście godzin po zdarzeniu. Został wypisany ze szpitala i obecnie przebywa w domu matki. Nadal nie wybudził się ze śpiączki. Potrzebna jest pomoc, o czym poinformowała Polska Fundacja Muzyczna:

W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić. Jeszcze nie ma możliwości i wyraźnych wskazań medycznych na transport do Polski, choć jest to intensywnie sprawdzane.

Zostały już wykonane pierwsze kroki:

Na razie nasza Fundacja wysłała na Białoruś wolontariuszkę Agnieszkę, wyasygnowała pierwsze środki na podstawowe potrzeby, na przybory medyczne, higieniczne, na jedzenie – służba zdrowia na Białorusi i warunki życia są jakie są… Szykujemy się do transportu profesjonalnego łóżka medycznego, którego do niedawna używał Marek Karewicz.

Wpis, który pojawił się na profilu Polskiej Fundacji Muzycznej na Facebooku:

Gienek Loska w świadomości masowych odbiorców zapisał się przede wszystkim jako zwycięzca pierwszej edycji programu „X-Factor”, która odbyła się w 2011 roku, jednak jego muzyczna droga sięga znacznie głębiej. Był wokalistą bluesowo-rockowej formacji Seven B, z którą opublikował trzy studyjne albumy, a która istniała do 2006 roku. Po zwycięstwie w programie TVN-u skupił się na projekcie „Gienek Loska Band”, z którym opublikował między innymi pokrytą złotem płytę „Hazardzista”. Artysta ma obecnie 43 lata.

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także