Gitarzysta Sex Pistols ocenia serial „Pistol”

/ 5 sierpnia, 2022


„Pistol” powstał w oparciu o autobiografię Steve’a Jonesa. Jak jej autor ocenia serial?


Pistol” to sześcioodcinkowy serial stworzony przez Craiga Pearce’a oraz Franka Cottrella-Boyce’a na podstawie książki „Lonely Boy: Tales From A Sex Pistol”.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” przeprowadzonym przez Wiesława Weissa Steve Jones ocenił serial i powiedział i przyznał, co mu się najbardziej podobało. Powiedział:

Serial nie jest zły. Moim zdaniem Danny nieźle się spisał. Oczywiście wolałbym, żeby pokazał też ciąg dalszy – moje życie po Sex Pistols. Ale rozumiem, dlaczego skupił się na historii zespołu. Zdaję sobie sprawę, że dla widzów ta część jest najciekawsza. I powiem ci, że kiedy pierwszy raz obejrzałem całość, byłem bardzo zadowolony. Danny’emu naprawdę udało się uchwycić ponury, depresyjny klimat, jaki panował w Anglii połowy lat 70. Zresztą co tu gadać? Trudno to było schrzanić. Historia Sex Pistols jest tak zajmująca! Moim zdaniem nawet jeśli ktoś ma gdzieś rock’n’roll, znajdzie w niej coś dla siebie – echo tego, co sam przeżył. (…) Zawsze jest coś, co można by jeszcze zmienić, poprawić. Do kilku rzeczy namówiłem Danny’ego, ale nigdy nie wywalczy się wszystkiego. Tak czy inaczej, jestem bardziej niż zadowolony z tego, co powstało. Moim zdaniem to udany serial. Nie mam powodów do narzekań.

Cały wywiad ze Steve’em Jonesem znajdziecie w sierpniowym „Teraz Rocku”, który jest w sprzedaży.

SIERPNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

Serial „Pistol” dostępny jest na platformie Disney+.

https://youtu.be/hUjzCLXkXp0
KOMENTARZE

Przeczytaj także