Glastonbury 2019. Poznaliśmy pełny skład legendarnej imprezy

/ 29 maja, 2019

Bilety na festiwal Glastonbury, który odbędzie się w dniach 26-30 czerwca 2019 roku rozeszły się zaledwie w 35 minut. Organizatorzy twierdzą, że w tym roku o bilety ubiegała się rekordowa liczba zainteresowanych.

Choć nie wiedzieli, kto pojawi się na imprezie, raczej nie będą zawiedzeni. Właśnie ogłoszono skład obejmujący ponad 1000 występów na 70 scenach. Headlinerami tegorocznej edycji zostali The Cure, The Killers oraz Janet Jackson. Poza nimi na scenach zaprezentują się chociażby: Miley Cyrus, Tame Impala, Vampire Weekend, Chemical Brothers, Liam Gallagher, Ms. Lauryn Hill, Janelle Monáe, Wu-Tang Clan, Sheryl Crow, Kylie Minogue, Carrie Underwood, MØ, Mac DeMarco, Maggie Rogers czy Babymetal.

Poniżej plakat, na którym znalazły się nazwy najważniejszych ogłoszonych wykonawców:

Glastonbury to festiwal odbywający się w południowo-zachodniej Anglii, którego pierwsza edycja odbyła się w 1970 roku (jako Pilton Festival). Festiwal cieszy się renomą jednego z najbardziej prestiżowych i wpływowych w Europie. Każda edycja przyciąga setki tysięcy osób, a na festiwalowych scenach można obejrzeć nie tylko największe aktualnie gwiazdy rocka i pop, ale też wielu obiecujących artystów młodego pokolenia. Gwiazdami Glastonbury byli tacy wykonawcy, jak The Rolling Stones, U2, Beyonce, Arcade Fire, Metallica (ich koncert wzbudził protesty wśród festiwalowiczów), Radiohead, Foo Fighters, Ed Sheeran, Kanye West The Who.

%%REKLAMA%%

Co kilka lat organizatorzy Glastonbury urządzają sobie roczną przerwę i nie organizują festiwalu. Tak było w 2018 roku.

mg | fot. jaswooduk CC BY 2.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także