Glastonbury Festival ma szansę na powrót jeszcze w tym roku

/ 19 marca, 2021


Organizatorzy Glastonbury Festival wyjawili, że jest szansa na powrót imprezy jeszcze w tym roku.


Brytyjski Glastonbury Festival należy do najważniejszych i największych festiwali muzycznych w Europie. Pierwotnie miał się odbyć w czerwcu, ale w styczniu organizatorzy poinformowali o odwołaniu tegorocznej edycji.

Teraz jednak pojawiła się szansa, że festiwal mógłby odbyć się we wrześniu. Organizatorzy poinformowali, że złożyli wniosek o organizację imprezy w terminie wrześniowym. Piszą przy tym:

Oczywiście, nie mamy pojęcia, czy to nam się uda, ale liczymy na to, że będziemy mieli szansę. Jest mało prawdopodobne, żebyśmy dostali odpowiedź w ciągu najbliższych miesięcy, ale gdy tylko ją otrzymamy, poinformujemy was. Nie oznacza to, że całość dojdzie do skutku, ale musimy już teraz zacząć działać.

Podstawą tych działań jest ogłoszony niedawno przez brytyjski rząd plan wychodzenia z obostrzeń. Zgodnie z nim wszelkie obostrzenia na terenie Wielkiej Brytanii miałyby przestać działać do 21 czerwca tego roku. Warunkiem są postępy w szczepieniach obywateli. Wielka Brytania ma największy odsetek zaszczepionych obywateli w Europie. Na dzień 18 marca co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało prawie 38% Brytyjczyków.

Festiwale Leeds i Reading, które mają odbyć się pod koniec sierpnia, potwierdziły, że odbędą się w tym roku zgodnie z planem.

KOMENTARZE

Przeczytaj także