Glenn Tipton ponownie na scenie z Judas Priest [WIDEO]

/ 21 marca, 2018

Glenn Tipton dołączył do swoich kolegów z zespołu Judas Priest i wykonał z nimi trzy utwory podczas wtorkowego koncertu w Newark (stan New Jersey). 

Ringo Starr otrzymał tytuł szlachecki

Na samym wstępie przypomnijmy: nie tak dawno zespół poinformował w specjalnym oświadczeniu, że gitarzysta nie będzie mógł wyjechać na trasę ze względu na postępującą chorobę Parkinsona. Na tym stanowisku zastąpił go Andy Sneap, jednocześnie producent ostatniego albumu brytyjskiej formacji. Jednak tak jak zapowiadali muzycy w wywiadach – Tipton będzie pojawiał się co jakiś czas na scenie, aby wykonać kilka utworów. Tak właśnie, stało się wczoraj – po raz pierwszy od tego oficjalnego ogłoszenia.

Gitarzysta dołączył do pozostałych muzyków Judas Priest podczas bisów i wykonał z nimi trzy kompozycje, wszystkie pochodzące z legendarnego albumu „British Steel”, a mianowicie: „Metal Gods”, „Breaking the Law” oraz „Living After Midnight”

Sukces „Firepower”

Wyniki sprzedaży osiemanstego studyjnego krążka Judas Priest utwierdzają w przekonaniu, że muzycy są obecnie w znakomitej formie i nie myślą o ewentualnej emeryturze. 

„Firepower” zadebiutował na piątym miejscu na brytyjskiej liście – jest to najlepszy wynik od czasu albumu „British Steel” (1980), który dotarł do czwartej lokaty. Warto nadmienić, że od wydania wspomnianego wyżej krążka, formacja Judas Priest nie zameldowała się w pierwszej dziesiątce w rodzimym kraju. Najnowsza płyta grupy osiągnęła również piąte miejsce w Stanach Zjednoczonych, na liście Billboardu – jest to najwyższa pozycja w historii grupy!

W tym tygodniu dowiemy się natomiast jaką popularnością cieszył się w pierwszym tygodniu sprzedaży „Firepower” w naszym kraju. 

W ramach promocji najnowszego albumu muzycy zagrają 13 czerwca w katowickim Spodku, towarzyszyć im będzie formacja Megadeth

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także