Glenn Tipton (Judas Priest) ciężko chory. Zespół ogłosił jego zastępcę

/ 12 lutego, 2018

Gitarzysta Judas Priest, Glenn Tipton, cierpi na chorobę Parkinsona. Taką informację podał oficjalny profil Judas Priest.

Slipknot nie potrzebuje nowych fanów

Jak podaje oficjalny Facebook Judas Priest, wczesne stadia choroby Parkinsona zdiagnozowano u Glenna Tiptona już dziesięć lat temu.

Dzisiaj Glenn jest w stanie grać mniej wymagające utwory Judas Priest i ze względu na postępowy charakter choroby Parkinsona pragnie, by fani wiedzieli, że nie będzie tak dużo koncertował.

Zgodnie z duchem hasła „przedstawienie musi trwać” Glenn zażyczył sobie, by na scenie zastępował go Andy Sneap.

„Chcę, by wszyscy wiedzieli, że Judas Priest musi iść naprzód, a ja nie opuszczam zespołu, po prostu zmieniła się moja rola. Nie wykluczam, że jeśli poczuję, iż jestem w stanie dać czadu z Judas Priest, ponownie stanę na scenie. Mam nadzieję, zobaczyć was wszystkich maniaków metalu w niedalekiej przyszłości”.

Pozostali członkowie zespołu podziękowali Glennowi za jego wolę kontynuowania działalności Judas Priest, także Andy’emu Sneapowi za to, że pomoże im odbyć cykl promocyjny nowej płyty, zatytułowanej „Firepower”.

Osiemnasty już studyjny krążek grupy Judas Priest, który będzie zatytułowany „Firepower”, na półki sklepowe ma trafić już 9 marca. Nadchodząca płyta Judas Priest została wyprodukowana przez Toma Alloma, który wcześniej już współpracował z zespołem, oraz Andy'ego Sneapa (m.in. Megadeth, Exodus czy Testament). W wywiadzie dla serbskich mediów tak Sneap wspomina początek prac nad płytą:

Kiedy się spotkaliśmy, mieliśmy chyba z 26 pomysłów, nad którymi pracowaliśmy, które okroiliśmy do 14 albo 15. Jeszcze nie zdecydowaliśmy, które utwory i w jakiej kolejności trafią na płytę.

Album wypełnia świetna energia i są na nim klasyczne momenty. Rob Halford śpiewa świetnie, a Richie Faulkner gra na pełnych obrotach.

Myślę, że udało nam się uzyskać świeżość i całkiem oldskulowe podejście. Nakłoniliśmy Roba, żeby w zwrotkach nieco bardziej zróżnicował swoje melodie.

Judas Priest wystąpi w Polsce wraz z Megadeth, 13 czerwca, w katowickim Spodku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także