Godsmack chciał wydać dwie nowe płyty

/ 3 października, 2022


Dlaczego muzycy Godsmack zrezygnowali z pomysłu wydania dwóch albumów?


Kilka dni temu Godsmack opublikował nowy singel zatytułowany „Surrender”. Zapowiada on nową płytę zespołu, która ma ukazać się w pierwszym kwartale 2023 roku.

Kilka lat temu zespół zapowiadał, że oprócz nowego albumu wyda też płytę akustyczną. Co się z nią stało? W wywiadzie dla radia KOMP 92.3 Sully Erna odparł:

Może byliśmy wtedy bardziej ambitni. Ale zdaliśmy sobie sprawę, że zrobienie takich rzeczy wymaga czasu, żeby były na dobrym poziomie. A woleliśmy skupić się na jakości niż na ilości.

Sully Erna wyjawił niedawno, że nowy album Godsmack może być jego ostatnią płytą:

Chcę, żeby ludzie mieli jasność, co mówię. Nie mówię, że zespół może się rozpaść. Mówię, że to może być ostatnie wydawnictwo zespołu. Dużo pracowaliśmy przez ostatnie trzy dekady. Nie chcę zabrzmieć egoistycznie, ale mamy 27 przebojów w top 10 i 11 numerów jeden. Moglibyśmy zagrać dwa koncerty pod rząd, na każdym z nich 15 utworów i nie powtórzyć żadnego przeboju. Chcemy się cieszyć naszym życiem, naszymi rodzinami, domami i wszystkim tym, co zdobyliśmy przez te wszystkie lata wyrzeczeń. Myślę, że najlepiej będzie grać koncerty z największymi przebojami. Nie ma sensu tworzyć muzyki. Czuję, że uhonorowaliśmy naszą karierę, naszą relację z fanami i zawsze będziemy dla nich. Będziemy grać koncerty. Ale jeśli chodzi o nową muzykę ten album może być ostatnim. Chyba, że kiedyś stwierdzimy „zróbmy jeszcze jeden”.

Dyskografię zespołu Godsmack zamyka album „When Legends Rise” z 2018 roku.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także