Godsmack w Polsce. Gość specjalny ujawniony

/ 3 lipca, 2018

Już 22 listopada w warszawskiej Progresji wystąpi Godsmack. Zespół zagra w Polsce w ramach trasy promującej swój najnowszy album „When Legends Rise”, natomiast w roli gościa specjalnego na całej zimowej trasie amerykańskiego zespołu wystąpi formacja Like A Storm. Wciąż dostępne są wejściówki na koncert, które w przedsprzedaży kosztują 150 złotych. 

Open'er Festival 2018. Ostatnie bilety w sprzedaży

Like A Storm to obecnie jedna z najlepszych formacji z Nowej Zelandii, a także jedna z najbardziej intrygujących grup na hard rockowej scenie. To właśnie ten zespół po raz pierwszy wprowadził do muzyki rockowej Didgeridoo, czyli dęty instrument Aborygenów. Grupa zadebiutowała w 2009 roku za sprawą płyty "The End of the Beginning", na kolejny album „Awaken the Fire" czekać trzeba było 6 lat, natomiast najnowszy krążek, „Catacombs" właśnie ukazał się na rynku. Like A Storm koncertował już u boku m.in. Korn, Alter Bridge, Slash, Gojira czy Steel Panther, a wkrótce będzie można ich zobaczyć na właśnie na trasie z Godsmack.

Formacja Godsmack powstała w 1996 roku w Bostonie. Rok później na rynku ukazał się ich debiutancki album, zatytułowany „All Wound Up” nakładem niezależnej wytwórni EK Records. Jednak już w 1998, pod szyldem Universal Records, grupa opublikowała materiał z tego krążka raz jeszcze, pod tytułem „Godsmack”. Według RIAA płyta, na której znalazły się takie utwory jak m.in. „Whatever”, „Keep Away”, „Voodoo”, rozeszła się w nakładzie 4 milionów egzemplarzy. Kolejny album, „Awake” z 2000 roku, ugruntował pozycję zespołu. Najsłynniejsza kompozycja Godsmack, czyli „I Stand Alone”, pochodzi z krążka „Faceless” (2003) i została wykorzystana w soundtracku do filmu „Król Skorpion”.

Dyskografię zespołu uzupełnia: akustyczna epka „The Other Side” (2004) oraz studyjne albumy „IV” (2006), „The Oracle” (2010), „1000hp" (2014) i najnowszy – wspomniany wcześniej – „When Legends Rise”, na którym znalazło się 11 premierowych kompozycji, w tym „Bulletproof”. Właśnie do tego utworu zrealizowano przezabawny teledysk, z którym możecie zapoznać się poniżej.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także