Godsmack zagra w Polsce

/ 30 kwietnia, 2018

Zespół Godsmack, na którego czele stoi wokalista Sully Erna, odwiedzi warszawski klub Progresja i zagra tam koncert 22 listopada w ramach trasy promującej album „When Legends Rise”, który ukazał się na rynku w ostatni piątek. Organizatorem jest Metal Mind Productions. 

Ozzy Osbourne rozpoczął pożegnalną trasę

Formacja Godsmack powstała w 1996 roku w Bostonie. Rok później na rynku ukazał się ich debiutancki album, zatytułowany „All Wound Up” nakładem niezależnej wytwórni EK Records. Jednak już w 1998, pod szyldem Universal Records, grupa opublikowała materiał z tego krążka raz jeszcze, pod tytułem „Godsmack”. Według RIAA płyta, na której znalazły się takie utwory jak m.in. „Whatever”, „Keep Away”, „Voodoo”, rozeszła się w nakładzie 4 milionów egzemplarzy. Kolejny album, „Awake” z 2000 roku, ugruntował pozycję zespołu. Najsłynniejsza kompozycja Godsmack, czyli „I Stand Alone”, pochodzi z krążka „Faceless” (2003) i została wykorzystana w soundtracku do filmu „Król Skorpion”. Dyskografię zespołu uzupełnia: akustyczna EP-ka „The Other Side” (2004) oraz studyjne albumy „IV” (2006), „The Oracle” (2010), „1000hp" (2014) i najnowszy – wspomniany wcześniej – „When Legends Rise”, na którym znalazło się 11 premierowych kompozycji, w tym „Bulletproof”. Właśnie do tego utworu zrealizowano przezabawny teledysk, z którym możecie zapoznać się poniżej.

Będzie to dobra druga wizyta grupy w naszym kraju. Pierwszy raz zagrali w 2015 roku w Atlas Arenie w Łodzi podczas Impact Festivalu. 

Bilety (w cenie 150 zł) na koncert Godsmack wejdą do sprzedaży w najbliższy piątek, 4 maja. W dniu koncertu koszt wzrośnie do 170 zł.

 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także